• |
ide | kryesore

Covid-19/ Shënohen 16 viktima dhe 51 raste në Maqedoninë e Veriut

-Instant, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit Maqedonia e Veriut ka regjistruar 16 viktima nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga 4, 060 teste të realizuara, janë shënuar 51 raste të reja me Covid.


Autoritetet shëndetësore njoftojnë se në Maqedoninë e Veriut janë aktivë 2, 939 raste. Sakaq që nga fillimi i pandemisë 5, 296 pacientë me Covid kanë humbur jetën nga koronavirusi.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu