• |
ide | kryesore

FOTO/ Zemër me spraj në Allianz: arbitri mbyll karrierën me vizatimin në fushë

-Instant, Sport

Bundesliga uli siparin mes lotëve e lamtumirave, më shumë se në cdo fushë tjetër, në Allianz Arena. Në ditën e festës për titullin e nëntë të Bayern Munchen, në imazhet e shumta festive për lamtumirën e Alaba, Boateng dhe Martinez, u shtua edhe ajo e gjyqtarit Markus Schmidt, i cili mbylli një karrierë 18-vjeçare duke vizatuar një të zemër të madhe me spraj, poshtë tribunës qendrore të impiantit të Mynihut ku ndodhej e gjithë familja e tij dhe, më pas, bëri ovacionin tradicional me tifozët e atij sektori, të gjithë duke e duartrokitur atë, ashtu si lojtarët e Bayern dhe Augsburg.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu