• |
ide | kryesore

Video/ “Barcelona me përçmoi”: lotët e Suarez pas titullit me Atleticon bëhen virale

-Instant, F1, Sport, Video

I hequr qafe nga Barcelona dhe i ndarë nga shoku i tij i ngushtë Messi, pastaj mundësia tek Juventus që nuk u materializua, duke lënë edhe pasojat ligjore të provimit italian në Universitetin për të Huajt në Perugia, e në fund krahët e hapur të Simeone dhe Atletico Madrid, që ai i shpërbleu me 21 gola në 32 ndeshje, vendimtare për fitimin e La Ligas. Luis Suarez do ta mbajë mend këtë sezon për një kohë të gjatë, dhe ai e thotë atë me zë të lartë pasi mundi Valladolidin dhe festoi titullin: “Ky ishte viti më i vështirë për mua”.


Pistolero, që pas minutës së 90′ mori smartphonein e tij në dorë, me sa duket duke video telefonuar familjen dhe më pas duke shpërthyer në lot me një shije hakmarrjeje dhe lumturie, shpjegon: “Barcelona më hodhi poshtë dhe më nënçmoi, më panë nga lart poshtë. Jam mirënjohës ndaj Atleticos për faktin që më dha këtë shans, u ktheva në lojë”. 34-vjeçari vazhdoi: “Shumë na kanë nënvlerësuar, ne ishim ekipi më me vazhdimësi dhe për këtë arsye më i miri: ne dimë të vuajmë dhe në fund të fitojmë”.


Edhe Simeone feston: “Nuk kishte vit më të mirë për të fituar kampionatin, të ishim kampion në një vit si ky, me miq të larguar dhe kaq shumë tifozë të Atleticos që nuk janë më atje, ka një shije tjetër. Për fat të mirë ne mund të sjellim pak gëzim në një moment kaq të vështirë dhe të trishtuar për botën”. Cholo nënvizoi më pas “përpjekjen e madhe” të ekipit dhe ka folur për golashënuesit e ndeshjes së fundit: “Correa kishte një sezon të jashtëzakonshëm, ai e meriton sepse dinte të vuante. Suarez? Nuk duhet të them më shumë: ai është thjesht Suarez”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu