• |
ide | kryesore

Berat/ Protesta kundë ngritjes së ujësjellësit ujëvarën e Sinecit

-Instant, Lajme, Të fundit

Banorët e fshatit Lumas në Berat sërish kanë protestuar në kundërshtim të fillimit të punimeve të ujësjellësit në ujëvarën e Sinecit. Ata kërkojnë që bashkia e Kuçovës të ndërpresë punimet derisa gjykata të japë një vendim. Paraditen e sotme, banorët kanë bllokuar rrugën duke mos lejuar të futen mjetet e firmës. Protesta po vijon për më tepër se tri orë.  Disa  prej tyre kanë shfaqur shqetësime shëndetësore po marrin ndihmë nga mjekja e zonës.

Nga ana tjetër, në mbështetje të firmës ka ardhur policia e Beratit si dhe ajo e Kuçovës.


2 Comments

  1. Lumasaket se dje votuan rilindjen nuk e dinin per hidro mullirin me pare? Hakun u bejne . Hajde merrni cantat dhe futjani vrapit per ne Greqi tani. Legena

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu