• |
ide | kryesore

“Ishin gati për funeralin e Juventus, por fituam dy trofe”: Bonucci plas polemikat në rrjet

-Instant, Sport

“Ata ishin të gjithë gati, ishin atje duke pritur momentin e fundit për të qenë në gjendje të bënin atë që u pëlqen më shumë. Por nuk kishin llogaritur krenarinë e këtij grupi, mentalitetin e kësaj skuadre e moton e këtij klubi “. Me këto fjalë fillon postimi i gjatë i Leonardo Bonuccit, mbrojtësi i Juventusit, pas fitores në Bologna dhe kualifikimit të bardhezinjve në Ligën e Kampionëve.

“Është e vërtetë, ky sezon ka qenë i luhatur, përfaqësime të shkëlqyera dhe më pas të tjera më pak të bukura, pikë të humbura gjatë rrugës dhe që zakonisht nuk i humbnim”, shkruan lojtari. “Në fund të sezonit, sidoqoftë, mbetet ajo që arrin. Në fushë. Dy trofe të fituar nga ekipi. Një objektiv i arritur kur të gjithë ishin të gatshëm të na bënin funeralin. Të gëzoheshin për diçka që nuk u arrit. E megjithatë ne besuam deri në fund dhe në fund e arritëm dhe festuam ne. Jemi të vetëdijshëm se sa i vështirë ka qenë një vit si ky edhe për tifozët tanë”.


“Na keni munguar. Do të takohemi përsëri vitin e ardhshëm në shtëpinë tonë. Në stadiumin e Juventusit dhe në Champions League”, vazhdoi Bonucci. “Edhe pse nuk kemi arritur objektivat e mëdha, ne kemi pasur mundësinë të festojmë trofe dhe suksese që janë ende të rëndësishme dhe të vlefshme. Prej dhjetë vjetësh kjo ka ndodhur në mënyrë të përsëritur. Pjesa tjetër janë llafe. Deri në fund, forca Juventus” , përfundoi ai.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu