• |
ide | kryesore

“Shihemi në gjyq”/ Pjerin Ndreu padit Mark Markun pas akuzave për blerje votash

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Bashkisë së Lezhës ka hedhur në gjyq kandidatin fitues për deputet të dalë nga listat e PD-së, Mark Markun


Me një padi që mban firmën e Pjerin Ndreut, kërkohet një dëmshpërblim prej 5 milion lekësh nga i padituri Mark Marku.


Sipas pretendimeve të Pjerin Ndreut akuza është për shpifje dhe i referohet Nenit 10 të Konventës Europiane të të Drejtave të Njeriut si Kodit Civil.

Kujtojmë se përplasja mes Mark Markut dhe Pjerin Ndreut erdhi gjatë një emisioni televiziv, ku Marku ka akuzuar pushtetin lokal për blerje votash.

Marku akuzoi me emër kryetarin e Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreun se ky i fundit ka blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit.

Krahas padisë Ndreu shkruan: “Me shpifësit s’ka rrugë tjeter…Shihemi në Gjyq!”

5 Comments

  1. Ketij injorantit te bashkise lezhe mjafton ti permendesh vrasjen e pronarit te “FLEVIT”, e ul bythen si kurve. Ketu duhet ta nise punen SPAK

  2. Ilir Meta ka shprehur bindjen e plotë se Sali Berisha ishte arkitekti, përgjegjësi dhe kryefajtori për Gërdecin, tashmë simboli dhe fytyra korruptive e Familjes Berishës, që besohet se mund të jetë edhe një nga arsyet e përfshirjes në listën e zezë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Edhe pse Shkëlzen Berisha ende nuk kishte dalë në skenë, katër ditë pas shpërthimit tragjik, në 19 mars 2008, Meta thotë se Berisha jo vetëm ishte në dijeni të aferës në Gërdec, por po fshihte të vërtetën e biznesit që ishte ngritur me dorën e tij. Jo vetëm kaq, por Ilir Meta, në shtator të vitit 2008, ka hedhur dyshime të forta mbi rolin e Sali Berishës në vdekjen e misterioze dhe plot të dyshime të Kosta Trebickës, dëshmitarit kyç të historisë së Gërdecit, me 27 viktima, 200 të plagosur dhe mbi 300 shtëpi dhe biznese të rrafshuara.

  3. Hahaha e lexuatkush e mbron , avokati Artan Lazaj eksponent i krimit GJyqesor nuk i hyri asnje gjemb ne kembe per bemat ne Gjirokaster.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu