• |
ide | kryesore

Covid-19 në rajon/ 14 viktima dhe 46 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 14 viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19. 19 prej këtyre rasteve i takojnë Shkupit ndërsa pjesa tjetër janë të shpërndarë në: Kërçovë, Kumanovë etj. Sa i takon viktimave të sotme, tetë janë në Shkup, dy janë në Kërçovë dhe Gostivar, një në Komanovë dhe në Tetovë.


Ndërkohë në ditën e fundit janë shëruar 147 pacientë duke e çuar numrin e personave që mbeten ende aktivë me virusin në 2571 persona.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.