• |
ide | kryesore

Pas akuzave për korrupsion dhe pastrim parash, gjykata lejon mjekun Edvin Prifti të japë mësim

-Instant, Arkiva

Mjeku Edvin Prifti, që punonte si kardiolog në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” kur SPAK i ka konfiskuar 1 mln euro nën akuzën e pastrimit të parave dhe korrupsionit, është lejuar të japë mësim në fakultet. Apeli i Gjykatës Speciale kundër korrupsionin i ka dhënë të drejtën Priftit që të ushtrojë detyrën e mësimdhënësit pranë fakultetit të Mjekësisë.


Emri i Edvin Priftit u bë i njohur pas publikimit të përgjimeve të Krujës, ku u arrestuan 13 persona, mes tyre edhe Enkelejda Hoxha. Prifti është ndaluar të ushtrojë profesionin e tij si mjek për shkak se ende ndodhet nën akuzën e korrupsionit.


1 Comment

  1. Pasditën e 26 majit, me këmbënguljen e Kastriot Islamit, në selinë e Aleancës Demokratike të Neritan Cekës në hyrje të rrugës “Myslym Shyri” u mblodhën drejtuesit e opozitës dhe vendosën tërheqjen nga zgjedhjet.

    Pjesa tjetër nuk pati histori. Në Cërrik dhe Kuçovë rezultatati kapërceu të gjitha limitet duke arritur në 120 përqind për kandidatin e PD. Fletët e votimit të kandidates së PD Roza Pati, të përgatitura në kuti më parë, në vend që të shkonin në Lezhë u ngatërruan me të kandidatit tjetër Ylli Vejsiu në Allias në Tiranë. Kutia e Alliasit shkoi në Lezhë me emrin e Vejsiut, ndërsa e Lezhës në Tiranë me emrin e Patit. Masakra nuk u ndal, situata doli jashtë kontrollit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.