• |
ide | kryesore

Prokurori rus kërkon të ndalojë reklamat e Dolce & Gabbana që paraqesin puthje të të njëjtit seks

-Instant, Paparazzi, Slider

Një prokuror rus ka bërë thirrje që reklamat e Dolce & Gabbana në Instagram që tregojnë çiftet e të njëjtit seks të puthen të ndalohen në vend pas ankesës së një ligjvënësi rreth tyre.


Mikhail Romanov, një anëtar i partisë në pushtet Rusia e Bashkuar që ulet në Duma, ose dhoma e ulët e parlamentit, paraqiti ankesën në lidhje me reklamat e postuara nën drejtimin e @dolcegabbana.


Të dy videot e shkurtra ishin pjesë e fushatës globale të shtëpisë së modës italiane “Dashuria është dashuri” në prag të Ditës së Shën Valentinit.

Marrëdhëniet e të njëjtit seks janë të ligjshme në Rusi, por një ligj i vitit 2013 ndalon përhapjen e “propagandës mbi marrëdhëniet seksuale jo-tradicionale” midis të rinjve rusë. Grupet e të drejtave të njeriut kanë dënuar legjislacionin, duke thënë se ai ka ndihmuar në rritjen e armiqësisë sociale ndaj homoseksualitetit.
Dolce & Gabbana nuk pranuan të komentojnë mbi rastin.

©LAPSI.AL

1 Comment

  1. shume mire e ka bere

    lesbikizmi duhet pranuar si shmangie biologjike apo parapelqim, por ne fund te dites eshte gjithmone kunder jetes , dhe asnjehere riprodhues

    ska asnje problem , le ta provojne meshkuj femra seksin ne gjini, mund te bejne cte duan me trupin e tyre, por pse me u mburr apo me u ndje i privileguar per kete gje
    Nuk mund te propagandohet/marketohet si parapelqim seksual.Cfare mbetet nga marketim eshte qe lesbikizmi eshte joshes seksual, Mund te masturbohesh me filma me lesbike pa perdorur reklamen 🙂

    kujdes nga bimet vetepllenuese!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu