• |
ide | kryesore

E fundit/ Prokuroria rihap çështjen e vrasjes së Aleks Nikës në 21 janar

-Instant, Lajme, Të fundit

Prokuroria e Tiranës ka rihapur çështjen për vrasjen e Aleks Nikës me datë 21 janar 2011 në qendër të Tiranës gjatë protestës së opozitës së atëhershme. Çështja është regjistruar në prokurori  prej  1 muaj dhe hetimi po vijon me veprime konkrete.


Rihapja e çështjes vjen 10 vjet pas 21 janarit 2011, ku mbetën të vrarë katër protestues të opozitës së asaj kohe: Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj, para kryeministrisë, në protestën e thirrur nga Partia Socialiste.


11 Comments

 1. Bëhet fjalë për një episod shumë domethënës me Sali Berishën, në zyrën e tij kur ishte President, në tetor të vitit 1996, vetëm pak muaj pas zgjedhjeve të dhunuara të majit të atij viti.

  Berisha i kërkoi ndihmë gazetarit të shquar amerikan për t’i rritur kredencialet në Shtëpinë e Bardhë, pasi kishte kuptuar se pas zgjedhjeve të 26 majit ai ishte bërë i papëlqyer jo vetëm nga amerikanët por edhe nga gjithë ndërkombëtarët.

  Këtë Piteri e konsideroi një mision të pamundur, Berisha ka shqiptuar përpara tij atë frazën e tmerrshme në frëngjisht që i atribuohet Luigjit të 14-të: Epo atëherë, “après moi, le déluge” (Pas meje u bëftë qameti).Shpellkare dilni mbroni salihun o bythqira qe vetem qyl doni merni sfurqe e kazma dhe luftoni ameriken cecene

 2. ca koincidence. pse nuk ike o saleh kur te than ik. e shef nanon, i than ik, iku dhe jeton si mbret duke shpenzuar parat e vjedhura. ta dhan dhe ty kete opsion, bere sikur ike e prap aty duke vepruar nepermjet buratinit tend. te dolen borxhit, tani ha nje mut te madh

  1. Per komentuesin me siper, Ja ke thene mire o byrazer por ai nuk e beri kete per te treguar se gjoja ishte trim.Ta provoje burgun tani ne pleqeri se e ka hallall

 3. u vra nga afer ose nga organizatoret e protestes
  si ne ukraine – i ben sorrosi keto

  quhen FALSE FLAG

  ESHTE METODE E NJOHUR KJO TASHME

 4. A false flag operation is an act committed with the intent of disguising the actual source of responsibility and pinning blame on another party. The term is popular amongst conspiracy theory promoters in referring to covert operations of various governments and cabals.[1]

 5. A false flag operation is an act committed with the intent of disguising the actual source of responsibility and pinning blame on another party. The term is popular amongst conspiracy theory promoters in referring to covert operations of various governments and cabals.[1]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu