• |
ide | kryesore

Gjykata e ka dënuar me 3 vite burg, arrestohet mashtruesja në Tiranë

Arkiva, Lajme, Të fundit

32-vjeçarja Marida Shehi, e cila ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Tiranës e ka dënuar me 3 vite burg, për veprën penale “Mashtrimi” është vënë në prangat e policisë. Policia e Tiranës ka kryer edhe disa arrestime të tjera për vepra të ndryshme penale. Një 22-vjeçar u arrestua pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij, të cilës iu plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhërit të mbrojtjes së menjëhershme.


“Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:


A.P., 44 vjeç dhe I. I., 36 vjeç, pasi janë kapur duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur.

Më datë 26.05.2021, u referuan materialet ne Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për shtetasin E. P., 59 vjeç, me detyrë Specialist i zyrës së Administrimit dhe Mbrojtjes së Tokës, pasi dyshohet se nëpërmjet dokumentacioneve dhe formularëve të falsifikuar, ka tjetërsuar disa prona (toka buqësore) në fshatin Bastar i Mesëm, Zall-Bastar, Kamëz.

Më datë 26.05.2021, u referuan materialet ne Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për shtetasen M. B., 33 vjeçe, sepse nëpërmjet subjektit të saj duke falsifikuar dokumentacion dhe kontrata pune të disa subjekteve në shtetin e Kroacisë dhe Maltës, u premtonte shtetasve të ndryshëm se do ti punësonte në sektorin e ndërtimit”, njofton policia. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu