• |
ide | kryesore

Pochettino, argjentinasi i palumtur në Paris: kërkon të kthehet te Tottenham

-Instant, Sport

Aventura e Maurizio Pochettinos me PSG mund të përfundojë pas vetëm pesë muajsh. Tottenham, në fakt, po punon për të sjellë në shtëpi trajnerin argjentinas, me të cilin arritën në finalen e Champions League në 2019 dhe që u zëvendësua nga José Mourinho në nëntor të të njëjtit vit. Nëse të dhënat e The Sun si dhe The Athletic konfirmohen, parisienët do ta zëvendësojnë atë me një mes Zinedine Zidane dhe Antonio Conte.


Pas asaj të Real Madrid, një tjetër pankinë e rëndësishme ka të ngjarë të mbetet e lirë, ndërsa janë dy trajnerë të kalibrit të Zidane dhe Conte të gatshëm të kthehen në punë menjëherë pas lamtumirave nga Real dhe Inter. I ardhur janarin e kaluar në vend të Thomas Tuchel, Pochettino fitoi Kupën e Francës dhe Supekupën, por nuk ishte në gjendje të fitonte Ligue 1 dhe Champions League. Përtej rezultateve dhe pavarësisht nga një kontratë deri në vitin 2022 (me mundësi për një sezon të mëtejshëm), arsyet që po e shtyjnë argjentinasin të largohet, duhet të kërkohen në mungesën e kënaqësisë për mënyrën e drejtimit të klubit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu