• |
ide | kryesore

Greqi/ Shpërthim në një fabrikë, plagosen 8 persona

-Instant, Lajme, Planet

Një shpërthim ka ndodhur paraditen e sotme në një fabrikë për prodhimin e pijeve alkoolike në afërsi të Larisas në Greqi, rrugës për në Tyrnavo.


Mediat greke bëjnë me dije se shpërthimi ndodhi në një kazan të përpunimit të pijeve, në ambientet e fabrikës.


Për pasojë janë plagosur tetë persona, të cilët po dërgohen në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Ndërkohë forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu