• |
ide | kryesore

Video/ Kalon edhe portierin e shënon: Chelsea në avantazh në finale

-Instant, Sport, Video

Manchester City ishte favoriti i madh i finales së Champions League, por në Porto Chelsea nuk tërhiqet nga asnjë centimetër fushë, duke qenë madje skuadra më e rrezikshme në pjesën e parë. Një skuadër tonike, që në kundërsulmet e shpejta i vuri në vështirësi Citizens, duke i ndëshkuar në minutën e 42. Havertz gjen një autostradë përpara dhe kaloi edhe portierin Ederson përpara se ta dërgonte topin në rrjetë për avantazhin e londinezëve në derbin anglez të Europës.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu