• |
ide | kryesore

Administrator i deleguar i Juventus një ferrarist: rinovohet huazimi i Moratas me kërkesë të Allegrit

-Instant, Sport

Maurizio Arrivabene do të jetë administratori i ri i Juventus, emërimi i tij do të zyrtarizohet në ditët në vijim. Kështu, vazhdon revolucioni i bardhezinjve pas lamtumirës së Andrea Pirlos dhe Fabio Paraticit dhe kthimit në stol të Massimiliano Allegrit. Arrivabene, drejtori i përgjithshëm i menaxhimit sportiv dhe drejtori i ekipit të Ferrarit nga 2014 në 2019, ka qenë anëtar i Këshillit të Administrimit të klubit bardhezi që nga viti 2012, ku ai gjithashtu mbajti pozicionin e anëtarit të Komitetit të Kontrollit dhe Rreziqeve dhe të Komitetit të Emërimeve deri në 2015. Në nivelin ekzekutiv, drejtuesi nga Brescia do të bashkohet me Federico Cherubini, i cili është graduar në kreun e ri të zonës sportive.Sa i përket fushës, vendimi për rinovimin e huazimit të Alvaro Moratas është tani i sigurt. Sulmuesi spanjoll, shumë i lidhur me Torinon, është zgjedhja e parë e Allegrit i cili kërkoi dhe siguroi që opsioni për rinovimin të ushtrohej, duke paguar kështu 10 milion euro në arkat e Atletico Madrid, klubi në pronësi të kartonit të Moratas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.