• |
ide | kryesore

Afrikë/ Shkon në afro 4.9 milionë numri i rasteve me COVID-19

-Instant, Arkiva, Planet

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Afrikë ka shkuar mbi 4 milionë e 866 mijë.


Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon informacionet më të fundit mbi pandeminë, numri i rasteve në gjithë kontinentin është rritur në 4.866.884.


Numri i të shëruarve në kontinent ka shkuar në 4.381.335 ndërsa numri i viktimave në 130.483.

Shifra më e madhe e rasteve në kontinent është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi, Etiopi, Egjipt dhe Libi.

Ndërkohë numri më i madh i vdekjeve është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut, Egjipt dhe në Tunizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu