• |
ide | kryesore

Deputetja e Shkodrës mesazh tifozëve të Vllaznisë të falenderojnë Ramën për futjen në stadium

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputetja e re, e zgjedhur në 25 Prill për Qarkun e Shkodrës, Edona Bilali ka shpërndarë një mesazh në rrjetet sociale ku i bën thirrje tifozëve të Vllaznisë të jenë mirënjohës Edi Ramës, për praninë e tyre në stadium.


Bilali merr shkas nga ndeshja Vllaznia-Skënderbeu që luhet sot për t’i kërkuar tifozëve që “t’ia shpërblejnë” Edi Ramës këtë mundësi që iu dha, për të qenë në stadium për ndeshjen.


 

“Sonte Vllazninë e duartrokasim në stadium. Tifozët më kërkuan publikisht që të bëhesha urë për ti kërkuar Kryeministrit tna lejonte në stadium sigurisht me numra të limituar dhe duke respektuar masat ndaj COVID-19.

E kërkuam dhe na u pranua ndaj një falenderim special që nuk thotë kurrë “Jo” për Shkodrën.

Falenderim gjithashtu edhe Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu që mirëkuptoi kërkesën tonë.

Tani është rradha jonë që me distancim fizik ta shpërblejmë. Sonte zemra rreh fort” shkruan Bilali në rrjetet sociale, duke

 

15 Comments

 1. Praktikisht Republikë bananesh!
  I nrefet raku Ram-Mugabes hapet stadiumi. Shyqyr qe kjo pjeshka nga Shkodra ja nref Ram-Mugabes. Tashi kuptoj pse Fred Peza se bindi dot per Shkumbinin/Barcelonën!

  1. Ore po pse Rames se kuptoj. A eshte Komiteti Teknik qe vendos !!!
   Apo atje ska djem te bukur e qe tia kerkoj kjo …..

 2. Ik moj idiote pa dinjitet
  Mire ata qe sipas teje duhet t’a falenderojne per lejimin ne stadium,por ti cfare do besh per t’ja shperblyer qe te beri deputete.Kuptohet qe me kete mendesi ti duhet te ngresh doren sa here do ai dhe sic do ai. Thjesht vegel.

 3. Si gjithmonë propagandë!!!Gjatë gjithë kohës se pandemisë e ka shfrytëzuar vetëm për përfitime.Dhe me këtë lëvizje don të përfitojë me shkodranët duke nxjerë një kukuvajkë për të bërë elozhe udhëheqësit të ndritur për mirënjohje.Po ata shkodranë tifozë si kanë qënë mironjës as Hoxhës e të birit Ramës.I janë mirënjohes vetëm demokrscisë.

 4. Mirenjohje perjete Rames qe na lejon te marrim fryme, te ngrohem ne diell apo le lagem ne

  shi. Po te mos ishte AY, dita nuk do ishte dite, nata nuk do ishte nate, detet e oqeanet do te avullonin,

  vrima e ozonit do te hapej dhe gjitha atmosfera do ‘avullonte, vullkanet e termetet do “mbinin” si

  hithrat dhe dinozauret do te popullonin planetin. Vetem aftesite e tij hyjnore na kane shpetuar deri

  taqni Apokalipsi apo si i thone ndryshe Kiameti.

 5. Mirenjohje perjete Rames qe na lejon te marrim fryme, te ngrohem ne diell apo le lagem ne

  shi. Po te mos ishte AY, dita nuk do ishte dite, nata nuk do ishte nate, detet e oqeanet do te avullonin,

  vrima e ozonit do te hapej dhe gjitha atmosfera do ‘avullonte, vullkanet e termetet do “mbinin” si

  hithrat dhe dinozauret do te popullonin planetin. Vetem aftesite e tij hyjnore na kane shpetuar deri

  taqni Apokalipsi apo si i thone ndryshe Kiameti.

 6. O qr, ku po shkon kjo boteeeeeeeeeeeeeeee:).. Te falenderojme Ramen qe na la te futemi ne stadium:))) thote kjo Rilindsja. Po mos do fillojme tani te falenderojme 3 here ne dite Paulinin para se te hame buke, per bereqetin qe na ka sjelle ne tavoline?:)))

  A ty te futsha EdiRamen mes komve moj kare femer. Nafije e Rilindjes. Perfundimisht, ky eshte deshperimi me i madh kur sheh brezin e ri sa pa dinjitet jane e sa mosrespekt per veten kane.

 7. DMTH KJO KARUSHJA PADASHJE E POHOI SE VENDIMET PËR COVIDIN E KARIT NUK I MARRIN EKSPERTËT POR KARI I ANETËS.O COVIDJOTË VDEKSHI TË GJITHË

 8. I futi llapen te bolet ja ndau me vize ne mes Rames. Shpirti stadiumet po hepen ne te gjithe boten, une per vete cdo mengjes kur zgjohem falenderoj Kryeministrin per oksigjeni qe marr.

 9. Like komenteve me lart, te pakten ka njerez qe mendojne si une. Po per oksigjenin mojjjj kur do e paguaj?? Futeni me ndonje fatur, mundesisht me prapa veprim qe nga janari, mban ky popull, mjafton qe te paaftet te jene ne zyrat e shteti, keshtu te shtohet numri i tyre…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu