• |
ide | kryesore

Nis kolaudimi i mjeteve pas pesë muajve pezullim, cilat janë kategoritë e para

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Rifillon nga puna kolaudimi pas 5 muajsh pezullim në Shqipëri.


Kamionët dhe makinat e institucioneve shtetërore janë të parat që do i nënshtrohen kolaudimit.


Në datë 31 dhjetor 2020, kontrata koncensionare për koalidimin e mjeteve në Shqipëri përfundoi dhe qeveria vendosi që ky shërbim tashmë t’i kalojë shtetit.

Një ndryshim që pritet të sjellë marrja në dorë nga ana e qeverisë është dhe kontrolli tashmë i mjeteve një herë në dy vite dhe jo ccdo vit sicc ishte më parë.

Ndryshimet: 

-Mjetet e reja, 0 km, 3 vitet e para nuk do kalojnë në Kolaudim!

-Mjetet e përdorura, nga 1 herë në vit do kryejnë kolaudimin 1 herë në 2 vjet!

-Mjetet taksi, autoshkolla dhe mjetet e transportit të mallrave dhe udhëtarëve nga çdo 6 muaj do ta kryejnë vetëm 1 herë në vit!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu