• |
ide | kryesore

Shkodër/ Mbante pistoletë në makinë, arrestohet 34-vjeçari

-Instant, Lajme, Të fundit

Një i ri është vënë në prangat e policisë së shtetit për shkak se akuzohet për armë mbajtje pa leje.


I arrestuari është F. G., 34 vjeç, banues në fshatin Bleran, Shkodër. Ky person është kapur me armë në makinën e tij për të cilën nuk kishte leje përkatëse.


Njoftimi i policisë:

Qarkullonte me armë zjarri me vete, lokalizohet dhe arrestohet nga Policia.

Sekuestrohen një armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak.

Në zbatim të planit të masave për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri me vete, si rezultat i kontrolleve të befasishme të zhvilluara nga Forca e Posaçme “Shqiponjat”, u kap dhe u arrestua në flagrancë shtetasi F. G., 34 vjeç, banues në fshatin Bleran, Shkodër.

Gjatë patrullimit në lagjen “Liria”, Shkodër, shërbimet e Policisë pasi kanë konstatuar një automjet që kryente lëvizje të dyshimta, janë vënë në ndjekje dhe kanë bërë të mundur ndalimin e drejtuesit dhe bllokimin e automjetit.

Gjatë kontrollit në automjet, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë me një krehër me fishekë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit”.

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu