• |
ide | kryesore

Ishte vaksinuar tre ditë më parë, Vidal shtrohet në spital me Covid: “Do e marr veten shpejt”

-Instant, Sport

Arturo Vidal është shtruar në spital në Santiago në Kili i infektuar me Covid. Mesfushori i Interit duhej të luante ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës kundër Argjentinës të enjten, por stafi mjekësor i Kilit njoftoi, me kërkesën e tij, se “lojtari u diagnostikua pozitiv për Covid gjatë vizitës ditore parandaluese të së hënës 31 maj”. “Arturo është shtruar në spital dhe është izoluar nga grupi për më shumë se 72 orë si një masë parandaluese”, tha stafi mjekësor i ekipit kombëtar kilian.


“Fatkeqësisht në kontrollet e sotme zbulova se isha pozitiv për Covid pasi një mik asimptomatik doli pozitiv në një kontroll parandalues. Këtë herë nuk do të jem në gjendje të jem në fushë, por do të mbështes shokët e mi me të gjitha forcat e mia. Unë do të shërohem shpejt për të qenë në gjendje të vesh përsëri La Roja de Todos, “tha Vidal. “Falënderoj të gjithë punonjësit shëndetësorë që janë kujdesur për të gjithë kilianët që po luftojnë këtë pandemi të tmerrshme. E ju kërkoj, ju lutem, nëse mund ta bëni: vaksinohuni.”

Mesfushori 34-vjeçar ishte vaksinuar kundër Covid-19, së bashku me lojtarë të tjerë nga ekipi kilian, tre ditë më parë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *