• |
ide | kryesore

Video/ Polonia nuk bën keq pa Lewandowskin: barazim me Rusinë, Muriqi katër gola San Marinos

-Instant, F1, Sport, Video

Në rrugën drejt Euro 2020 është koha për miqësoret e fundit që kanë zbritur në fushë një pjesë të përfaqësueseve europiane. Polonia dhe Rusia barazuan 1-1 në sfidën përgatitëse para Kampionatit Europian të Futbollit. Në Wroclaw, vendasit kaluan të parët në avantazh me Swierczok pas vetëm 4′. Barazimi rus erdhi përmes këmbëve të Karavaev në minutën e 21. Formacionet ndryshuan rrënjësisht në të dy anët, sidomos në pjesën e dytë, ndërkohë që emrat e mëdhenj u të mbajtën pushim për të mos rrezikuar pak ditë nga turneu. Peshoi për skuadrën e Paolo Sousas mungesa në fushë e Lewandowskit, që e pa ndeshjen nga pankina.
Tri barazime në miqësoret e luajtura pasdite në përgatitje për Euro 2020. Nën kampionët e Botës të Kroacisë nuk shkuan përtej 1-1 ndaj Armenisë. Golat u shënuan nga Perisic në minutën e 24 dhe Angulo në minutën e 72. Rezultat i njëjtë në ndeshjen midis Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë: epërsia maqedonase u fiksua nga Elmas në minutën e 55, por sllovenët barazuan me Crnigoj në minutën e 97. Edhe ndeshja midis Sllovakisë dhe Bullgarisë përfundoi 1-1, me golat e Ilievit në 9 ‘dhe Benes në 27’.


Poker i Kosovës ndërkohë përballë San Marinos me katër gola të Vedat Muriqit. Sulmuesi i Lazios hapi serinë e golave në minutën e 27, ndërsa përpara pushimit shënoi dygolëshin personal. Muriqi u përsërit sapo nisi e dyta me golin e tretë, ndërsa pokerin e shënoi nga 11 metra në minutën e 75. Tomassini shënoi golin e vetëm për miqtë pesë minuta nga fundi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu