• |
ide | kryesore

Rama jep lajmin: Mbërrijnë në Rinas 40.800 vaksina AstraZeneca

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se kanë mbërritur 40.800 vaksina AstraZeneca në Tiranë. Këto doza vijnë si pjesë e financimit të qeverisë shqiptare, nëpërmjet instrumentit COVAX. Deri tani kanë mbërritur 899,550 vaksinat AntiCovid në Shqipëri, ndërsa Rama thotë se: “Me sasitë e tjera të vaksinave që do të vijnë sipas kalendarit të kontratave, që kemi siguruar, jemi të vendosur të çojmë deri në fund planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të çdo qytetari”1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu