• |
ide | kryesore

Rama nxjerr foton me Erdoganin dhe e përshkruan me vetëm 1 fjalë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë pune në Ankara ku është pritur në një takim edhe Presidenti Rexhep Taip Erdogan.


Në një foto të publikuar në rrjetet sociale, Rama shkruan vetëm fjalën: “Miq”.


Miqësia e Ramës me Erdoganin ka njohur rritje vitet e fundit pas mbështetjes që kreu i shtetit turk i ka dhënë në momente të vështira gjatë qeverisjes së PS.

Të tilla ishin ndihmat për tërmetin, vaksinat kundër covid apo edhe spitali i ndërtuar në Fier përpara zgjedhjeve.

Kuptohet që edhe Rama ka bërë lëshimet e tij në lidhje me mbylljen e shkollave të Gylen në Shqipëri dhe dorëzimin e personave të akuzuar nga Turqia si terroristë edhe në shkelje të të drejtave të njeriut. ©LAPSI.al

9 Comments

    1. Ky eshte Miku i jote prosonal e jo miku i Shqiptarve… Shqiptaret Mike kane Ameriken 🇺🇸 Evropen 🇺🇸🇦🇱🇪🇺🇺🇸🇦🇱🇪🇺

  1. E mo pse nxeheni, te paktën Erdogani nuk jua ka shpall non-grata baben shpirtëror. Mos na hapni barkun sikur doni ameriken, se sapo jua prek kryeshpellarin i suleni dhe e shani…
    Pranojeni qe Rama eshte super lojtar dhe jua ka rras te gjitheve juve qe para 25 prillit fergelloheshit duke u masturbu qe gjasme fitorja po vjen… Hajt suksese ne jete tani… Pini pak uje, qe te qetesoheni dhe shijoni beharin e begate qe po vjen…

  2. Ju qe doni turkun nuk keni dale nga pidhi por nga bytha e begate. Pi pak uje me shurre nga bytha vajgurore o 10-5= 17

  3. Ju qe doni turkun nuk keni dale nga pidhi por nga bytha e begate. Pi pak uje me shurre nga bytha vajgurore o 10-5= 17

  4. vetë Lulzim Basha, i cili është një kloun pa karakter dhe se përgjatë gjithë viteve të tij në drejtimin e PD ka futur njerëz si miq dhe në fund i ka larguar ata si armiq.

    Murrizi tha se nuk ka qenë kurrë pjesë e ‘tufës së qenëve’ të pushteti të Bashës që janë të mbushur me zullume dhe se nuk ka bërë kurrë miq e armiq për çështje interesi. Ndërsa përmend disa nga figurat e PD të larguara nga Lulzim Basha, Murrizi shkruan se ai largoi ata që futi si miq dhe ka bërë deputete njerëz që para 4 vitesh e kanë sharë dhe degjeneruar publikisht si Agron Gjekmarkaj dhe Mark Marku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu