• |
ide | kryesore

Shqipëri/ 9 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

Edhe 24 orët e fundit nuk kanë shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi në vendin tonë.


Ministria e Shëndetësisë raporton se në këto orë kanë rezultuar pozitivë me virusin e rrezikshëm 9 persona, nga 3340 testime të kryera.


Sipas MSH, “Aktualisht po marrin trajtim spitalor 31 pacientë, nga të cilët 5 pacientë janë në terapi intensive”.

Njoftimi i MSH:

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon:
Janë kryer 3,340 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 9 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: nga 4 raste në Tiranë, Shkodër, 1 në Vlorë.

Aktualisht po marrin trajtim spitalor 31 pacientë, nga të cilët 5 pacientë janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 45 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,566 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (3 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 9
Të shëruar në 24 orë 45
Të shtruar në spitale 31
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 3,340

Testime totale 730,079
Raste pozitive 132,360
Raste të shëruara 129,566
Raste Aktive 343
Humbje jete 2,451

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 106
Shkodër 63
Korçë 55
Berat 33
Lezhë 24
Elbasan 22
Gjirokastër 11
Vlorë 11
Durrës 5
Dibër 5
Kukës 4
Fier 4

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu