• |
ide | kryesore

VIDEO e plotë/ Si u ekzekutua Klodian Rasha nga policia në mes të Tiranës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Thuajse gjashtë muaj pas vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha në Tiranë, kur prokuroria nxorri pretencën për policin e akuzuar duke kërkuar 20 vite burgim, dalin pamjet filmike të ngjarjes që shokoi vendin.


Ngjarja ndodh për pak sekonda, kur dy oficerë i kërkuan Klodianit të ndalojë pasi kishte shkelur orarin policor të vendosur për pandeminë.


Klodiani është në trotuar. Siç duket nga pamjet filmike të siguruara nga Top Channel, polici tenton ta kapë por Klodiani vrapon.

Polici rrezohet, aty ulet në gjunjë dhe e qëllon mbas shpine Klodianin. Mbas të shtënave Klodiani vrapon dhe disa hapa dhe rrëzohet. Polici i afrohet dhe mbas tij dhe kolegu, ndërsa shfaqen në radio. Për pak sekonda Klodiani humb jetën.

Mbas vrasjes së Klodian Rashës vendi u përfshi në protesta, që kërkonin drejtësi për Klodianin dhe që u mbyllën me dorëheqjen e ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj. ©LAPSI.AL 

7 Comments

 1. Cfare po bente ky djale qe u denua me pushkatim pa gjyq nga strukturat e policise se indoktrinuar

  te rilindjes ? A mos kishte rrethuar Kryeministrine , po dhunonte policet e po kerkonte rrezimin

  me force te nje qeverie legjitime sic beri pararoja opozites se asaj kohe me 21 janar 2011 ?

  A mos kishte fallsifikuar dokumentet e tenderit te Unazes se Re dhe firmen e Sekretarit te Shtetit

  te Delawere per te perfituar me nje dore 30 milion euro ?

  A mos kishte ideuar e zbatuar kanabizimin e vendit, a mos ishte i lidhur me grupet kriminale te trafikut

  te lendeve narkotike, a mos e kishte kthyer ai vendin tone ne furnizuesin e dyte me te madhe te

  Europes me kanabis e droga te tjera?

  A mos kishte futur fodromat mbi shtepite e pronat e qytetareve, a mos kishte hedhur gaz lotsjelles

  ne syte e femijve brenda baneses se tyre per ti nxjerre jashte si kafshe te egra ?

  A mos kishte detyruar ai mbi 500 mije te rinj e te reja te largohen pa kthim nga Shqiperia ?

  A e kishte lene ai vendin jashte dyerve te Europes sepse kishte tjetersuar vullnetin e qytetarev ne

  zgjedhje, kishte lidhje me krimin e organizuar, kishte rritur korrupsionin, kishte perjashtuar

  opoziten, kishte kapur sistemin e drejtesise, kishte lene vendin pa gjykate te larte e kushtetuese

  duke bere qe qytetaret te humbasin besimin tek sistemi i drejtesise ?

  Jo, Ai spo bente asgje nga keto por po bente nje gje akoma me te rende, po rrinte afer nje shtylle

  anes rruges i vetmuar dhe per kete mori denimin me vdekje, por edhe denimin me shpifje nga

  deklaratat e drejtuesve te policise gje e cila irritoi ne mase njerzit dhe coi ne shperthimin e asaj

  revolte ne mbrojtje te imazhit te Klodian Rashaj per se vdekuri. Polici qe e ekzekutoi ndoshta

  mund te denohet, por ata qe e indoktrinuan, qe e mbrojten pa te drejte, qe shpifen per Klodianin

  jane aty te patrazuar nga ligji e drejtesia, sepse ligji e drejtesia ne kete vend eshte partia, dhe

  kur i sherben partise nuk ka ligj qe te kap edhe nese kjo shkakton jete njerzish te pafajshem.

  1. E mo se DELET prapë kurvat e RIVDEKJES votojnë kështu që kujdes veten të tjerët në pidh të Anetës të shkojnë.

 2. Ku ishte pistoleta ?????????????????????????????
  Se kjo polici kurve tha qe kishte pistolet .
  Ku eshte llesh kurva?????????????????
  Banalizmat tuaja nuk kane fund o polici e shkerdhyer .
  Kujtuat se me intriga e manipulime mund te benit cte donit .
  Mos u merzisni se ka edhe nje Zot lart qe i ballancon dhe i rregullon punet mese miri

 3. Shtet i Edvin familje shkerdhyerit qar nuk than per djaloshin ose me mire ushtarin e vendit tone, keta buqe te pushtet pleres than kishte pistolet ishte i semur psiqik, po mir na e bejn pasi keta muter duan te udheheqin ne pafundesi me keta lloj vrasjesh sepse ne Greqi u vra nje djalosh Shqipetare dhe ka vite qe ne c do pervjetor digjet Greqia kurse ketu tek ne thone vetem partia dhe palla te jen mire pa perse vriten djelmoshet ushtaret me te mir te ketij vendi no problem,. Paskan te drejt qe po iken c do dite nga ky vend i mallkuar me lider anti njerezore deri ne palce,

 4. Vrasje makabre! Kjo qeveri e perfaqesuar nga keta police qe vrasin te pafajshem dhe jo kriminele eshte ende ne pushtet! Askush nuk reflekton se cfare pritet te ndodhe mbi shqiptaret e shkrete, protestat duhet te rifillojne nga e gjithe rinia deri sa te shporret ky kryeminister i perlyer me gjak ne cdo ngjarje!

 5. Kriminel polic. Por me kriminel ata qe donin ta fshihnin krimin, duke genjyer se Klodiani kishte pistolete.
  Ata qe bene deklaraten duhet te denohen me shume se poilici.

 6. Bolino thithes karash, lleshi veliaj copa karash, fshatare, qyrrsa. Ju dalte te femijet.
  I vetmi vend ne lindje bashke me serbine qe nuk hapen dosjet e spiunave (sapunave).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.