• |
ide | kryesore

Vrau me dashje të riun Klodian Rasha, prokuroria shpall pretencën për ish-efektivin e policisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 20 vite burg për ish-efektivin e policisë Nevaldo Hajdaraj, i cili vrau 25-vjeçarin Klodian Rasha. Sipas prokurisë, krimi është kryer me dashje nga Hajdaraj.Në sajë të gjykimit të shkurtuar, që është pranuar tashmë, nëse Gjykata bie dakord me pretencën e kërkuar nga prokuroria atëherë ish-polici do të vuajë për 13 vite dhe 4 muaj burgim.


Sot prezent në sallën e gjyqit ka qenë dhe i ati i Klodian Rashës, Qazim Rasha.


4 Comments

 1. Ky person qe me dashje dhe gjakftohtesi vrau nje 25-vjecar, duhet denuar me burgim te perjetshem. Ka shume elemente penale ne vepren e tij,duke filluar nga shperdorimi i detyres dhe duke perfunduar tek vrasja me dashje. Denimi me burgim te perjetshem dhe me rregjim te rende do ishte me e pakta per kete qenje te pashpirt.

 2. Megjith mend e keni ore drejtesi Amerikane 25 vjet burgim per te vrare ushtarin me te mire kete djaloshin ne moshen me te embel, mir na e bejn , biles duhet te ngrihemi ne protesta per ta lirurar pasi ky plere polic ka mbrojtur rendin e anti njerezorit te Surrelit.

 3. Te vjen Turp kur kupton ne cfar shoqerije jetojme.
  Ky polici vrau nje te ri te pa armatosur pas shpine, pas asnje shkak dhe denohet me 12 vite (po normalisht qe do dali pa bo as 8-9 vite) dhe reagimi i opinjonit publik zero.
  Ndersa per ate gjygjtaren qe perdredh bythet te vidjo, lum komentesh.
  Shoqeri trushplare dhe e tredhur.

 4. O te qifsha robt mor shtet kurve, ky vrau me dashje denohet 12 vjet kurse ata qe ndertojne pa leje 15.

  Ky vend ska njerez qe te dalin ne proteste ti japin leksion te mire drejtesise dhe ekzekutivit. Fatkeqesisa , eshte se kjo fucking shoqeria civile me leket e sorrosit na cajne karin me protesta per qente e LGBT dhe nuk reagojne kundrejt ketyre padretesive dhe mizorive.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu