• |
ide | kryesore

Ç’po ndodh? Rama takim në mesnatë në rezidencën e ambasadores amerikane

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama dhe ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim janë duke zhvilluar një takim mbrëmjen e kësaj të premteje.


Mediat raportojnë se takimi po kryhet në rezidencën e Ambasadores Amerikane. Sipas të njëjtave burime ky takim po zhvillohet prej më shumë se një ore.


Janë të paqarta arsyet e këtij takimi në këtë orë të pazakontë.

Këtë të premte u publikua një mesazh urimi i Sekretarit Blinken për fitoren e Ramës në zgjedhje ndërsa kreu i qeverisë sapo mbylli një vizitë në Turqi. ©LAPSI.al

16 Comments

 1. Te kuqte dhe mafia vetem n’erresire funksionojne…te kuqte revolucionare, traktet, takimet, atentatet vetem naten.
  S’bejne dot ndyshe, u vret drita turinjte

 2. EDI RAMA ,SALI BERISHA,DHE ILIR META TALLIN TRAPIN ME ISH BYTHLEPIRSAT E TYRE ,YMER GELBAZA KELLIREN DHE FRROK CUPIT E KOL SALLAKU SKYPE thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KA**N NE BYTH FRROK CUPIT DHE KOL SALLAKU SKYPE JA LEPI KA****N YMER GELBAZA KELLIRES

 3. Si ta kuptoje populli, sidomos ai opozitar kete perkrahje ndaj Rames dhe regjimit te tij?

  Nga njera ane admirimi dhe respekti i pafund per SHBA-te, per ate qe perfaqesojne, por edhe per

  ate cfare kane bere ne te miren e Shqiperise e Kosoves e ne pergjithesi ndaj kombit shqiptar duke

  marre rolin e engjellit mbrojtes te tyre dhe nga ana tjeter perkrahja qe po i japin ketij

  regjimi i ben dyshues se dicka jo e mire e demshme dhe me pasoja te renda per jeten dhe interesat

  e tyre po pregatitet. Sot jo vetem opozita por krejt populli opozitar eshte i kercenuar ne ekzistencen

  e vet ose te gjunjezohet e te dorezohet ose te shuhet e te largohet. Dhe ky kercenim qe vjen nga

  ky regjim i pashoq ne 108 vite te shtetit shqiptar per nga qellimet diabolike, nuk mund te ishte real dhe

  i zbatueshem pa perkrahjen nga jashte e sidomos ate amerikane. Cdo te thote per popullin e sidomos

  ate opozitar kjo perkrahje ndaj Rames ? Do te thote :

  -Me pak liri e te drejta per qytetaret dhe me shume liri per regjimin per ti kufizuar e shkelur ato.

  -me shume korrupsion, me shume tendera si ai i Unazes se re, me shume PPP te pakerkuara,me

  shume rritje te borzhit publik, me shume luks qeveritar e per pasoje me shume varferi e mjerim

  per shumicen e popullsise e ne menyre te vecante per popullin opozitar.

  -Me shume pabarazi para ligjit, me shume gaz lotsjelles ne syte e femijve, me shume fadroma

  mbi shtepite e pronat e qytetareve, me shume burgje per njerzit e varfer e me shume vende per

  depudete e kryetar bashkish per persona me rekorde kriminale

  -me shume ngushtim te hapesirave te jeteses per njerzit e thjeshte e sidomos ata qe votojne

  opoziten, me shume emigracion, me shume prinder, vatra qytete e fshatra te braktisur .

  -Do te thote me shume patronazhista, me shume spiun te partise qe kontrollojne jeten e mendimet

  tona dhe paguhen po nga taksat tona qe nga skedojne e na stigmatizojne si dikur hebrejte ne

  regjimin nazist.

  -do te thote pabarazi krahinore ne perfaqesimin ne administrate dhe qeveri dhe ne shperndarjen e

  fondeve publike. Asnje perfaqesues nga veriu ne Qeverine qendrore, fonde te reduktuara per zhvillimin

  ekonomik e social e per pasoje zbrazjen gjithenje e me teper te qyteteve e fshatrave e renie

  drastike e popullesise.

  -Mbi te gjitha do te thote se arti i qeverisjes se Rames e rilindjes te jete sipas thenies se Volterit:

  T’u marresh cfare eshte e nundur dy te tretave te popullsise per te pasuruar nje te treten, pra

  klasern sunduese rilindase, kete borgjezi shteterore te paskrupullt e te pashpirt qe eshte gati qe

  per interesat e saje te gropose interesat e popullit shqiptar.

 4. Rilindja dhe Juri Kim Jane hedhur ne ilegalitet. Fjala e lire dhe demokracia I kane oret e numeruara. Me arrestimin e burgosjen e Berishes dhe Metes Shqiperia do te shpetoje dhe do te vihet diktatura e re SHQIPERI-TURQI-SHBA. Nuk e dine se cfare eshte, do te eksperimentohet per here te pare. BE larg duar nga rregjimi shqiptare.

 5. Pasi takoi Agron Shehajn ben nje takim me Ramen zonja. Dhe pyet Ramen si te duket ky Sorrosiani i rradhes qe kemi gjetur, ky qe gjoja do te beje ty opozite. Mire i thote Rama mire eshte, i ngjan pak Lulushit po nuk ka gje ben pune dhe ky.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.