• |
ide | kryesore

Jep dorëheqjen nënkryetarja e Gjykatës në Elbasan: ‘U bëra kokë turku për qëllimet e të tjerëve’

-Instant, Lajme, Të fundit

Ndërsa në KLGJ ka nisur seanca dëgjimore për procedimin disiplinor të kërkuar nga ILD-ja, për shkarkimin e gjyqtares së Elbasanit, Enkeleda Kapedani, kjo e fundit ka dhënë dorëheqjen nga posti i nënkryetares në Gjykatën e Elbasanit.


Me argumentin për të mos penguar hetimin e ILD-së, Kapedani njoftoi dorëheqjen nga posti në gjykatën e Elbasanit. Kapedani e nisi fjalën e saj me një ndjesë publike, ndërsa kërkoi nga anëtarët e KLGJ gjykim të drejtë.


“Po e nis mbrojtien me një ndjesë të thellë publike. Kam pritur gjatë të dal para jush. Kjo për shkak të një vendimi të dhënë nga unë që më ndjek e përndjek edhe sot. Ju kërkoj ju antarë të më gjykoni gjakftohtë. Mos lejoni që unë që të sakrifikohem për qëllime të tjera, po ashtu mos u ndikoni nën presionin e etheve të klikimeve dhe bota e krimit të ndikojne tek vendimi juaj.

A keni ju nje rezultat si është Kapedani si gjyqtare, si profesioniste, si e kam menaxhuar gjykatën, a keni ju dijeni që ka ndryshuar gjykata e Elbasanit. Kam besuar në drejtësinë njerëzore, por më shumë në drejtësinë e ligjit, u bëra kokë turku e atyre që nëpërmjet meje donin që të arrinin qëllimet e tyre. Askujt nga ju si ka ndodh të degjoj këngë me karaktere të ndryshme, në cilin vend dënohet një gjyqtare, shkarkohet një gjyqtare që i publikohen videot e saj private pyetja është kë kam ‘shkelur unë në kallo’ tha Kapedani e prekur gjatë seancës në KLGJ.

18 Comments

  1. Se pari, kjo gjallesa e padobishme, nuk eshte bere as koke turku, as koke greku, ti je vetem KOKRA e KURVES, kaq, per kete ceshtje!
   Se dyti, kjo gjallesa e demshme, BUCE, duhet qe te zhduket me shkelma nga sistemi i drejtesise, jo te shkarkohet nga kryetare gjykate!
   Se treti, kjo POCAQIJA, duhet qe te behet shembull, duke u denuar qofte edhe penalisht, qe te kuptojne sishoqet e saj se me kurveri dhe me shalet hapur, nuk behet shtet por shkaterrohen themelet e kejit kombi, familja (si baze ligjore sherben; prostitucion ne rrjetet sociale, plagjiature/fallsifikim dokumentash zyrtare si diploma, deftesa etj, ndikim, korrupsion moral, mbi persona zyrtare per perfitime shteterore te jashtligjishme etj.)!

  2. Po mire bunder qe je po e tregove veten se sa pak tru ke, je fiks si nje goca enje prokurori nga saranda qe vetem te beje tundje di, po me gojore e ka pak veshtire

 1. Kjo biba prape vazhdon te thote se ska bere gje te keqe, se ja kane bere me hile, se kjo e meritonte vendin e kryetares, se gjykata e Elbasanit ka shkelqyer nen drejtimin e saj etj etj
  O. K buce, tani shiko per ndonje vend pune si striptiste.

 2. Lulëzim Basha është politikani tipik që gjithë jetën e tij e ka ndërtuar mbi gënjeshtrën. Ai lundron në rrena. Ka hyrë në politikë, madje është ngjitur në majë të saj, duke manipuluar jetën e tij, ka ndërtuar një biografi të gënjeshtërt dhe e ka shkruar jetën e tij duke u mbështetur tërësisht mbi manipulimin. Kulmi është historia e tij se kur ka qenë 4 vjeç daja e merrte të dëgjonte « Zërin e Amerikës », siç thotë në librin « Misioni im ». Ka manipuluar shkollimin, punën në Kosovë dhe tani në fund, ka nxjerrë një slogan tjetër për të manipuluar ndjekësit e tij që është « Masakra zgjedhore ». Ky slogan i prodhuar nga njeriu që e ka ndërutar jetën e tij publike mbi « rrenën »o shpellkare i salihut ajo kercente per qefin e vet o rroteKari,ashtu si te kercen Mami motra vajza ty tani qe ti shkruan ketu,rrace e ndyre o cecene e shpellkare

 3. Je dhe i paloqja qen rrugesh qe shperthen sa te prekesh hajdutin dhe gjithe mutqverie tije. Ore shepelkar malok i jugut a i bregut qofsh ju mor qener jeni turpi dhe kafsheria e ketij vendi jeni rrace tradhetaresh, e kurvash, ju nuk keni as fjale e as bese, as dinjitet as burreri o halete e kombit….

 4. kjo ka crregullim personaliteti
  The Narcissist Next Door: Understanding the Monster in Your Family, in Your Office, in Your Bed-in Your World
  Jeffrey Kluger (Author)

 5. kjo ka crregullim personaliteti
  The Narcissist Next Door: Understanding the Monster in Your Family, in Your Office, in Your Bed-in Your World
  Jeffrey Kluger (Author)

  per te ardhur keq

 6. kjo ka crregullim personaliteti
  The Narcissist Next Door: Understanding the Monster in Your Family, in Your Office, in Your Bed-in Your World
  Jeffrey Kluger (Author)

  per te ardhur keq

  njeri i rritur shume keq nga prinderit

 7. kjo ka crregullim personaliteti
  The Narcissist Next Door: Understanding the Monster in Your Family, in Your Office, in Your Bed-in Your World
  Jeffrey Kluger (Author)

  per te ardhur keq

  njeri i rritur shume keq nga prinderit ….

 8. Video personale thote kurva, po insitucionin qe drejtoje personal e kishe. Video personale kurvash ne nje insitucion qe duhet te vendosi drejtesi. Cfare llumi

 9. Se pari, kjo gjallesa e padobishme, nuk eshte bere as koke turku, as koke greku, ti je vetem KOKRA e KURVES, kaq, per kete ceshtje!
  Se dyti, kjo gjallesa e demshme, BUCE, duhet qe te zhduket me shkelma nga sistemi i drejtesise, jo te shkarkohet nga kryetare gjykate!
  Se treti, kjo POCAQIJA, duhet qe te behet shembull, duke u denuar qofte edhe penalisht, qe te kuptojne sishoqet e saj se me kurveri dhe me shalet hapur, nuk behet shtet por shkaterrohen themelet e kejit kombi, familja (si baze ligjore sherben; prostitucion ne rrjetet sociale, plagjiature/fallsifikim dokumentash zyrtare si diploma, deftesa etj, ndikim, korrupsion moral, mbi persona zyrtare per perfitime shteterore te jashtligjishme etj.)!

 10. Rezultatet e punes tende ???? Moj kokrra e kurves ne ate moshe nenkryetare dhe Kryetare ne detyre ???? Dy mund te jene faktoret,
  1. Kembet lart,
  2. Investim i krimit te organizuar.
  Ti dukeshe dhe qejflije (alias Qejfleshe) por doje te beje edhe n/krietaren edhe krietaren. Dmth tre kunguj ne nje sqetull…..
  Meqenese ka dhene doreheqjen, do kerkoje te mos kaloje edhe ne veting, por ishalla e kalojne dhe ta delegojne per hetim pasuror…. sepse kam pershtypjen tani do kete problemin tjeter, ate te pasurise dhe te tjera e te tjera ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu