• |
ide | kryesore

Shtëpia e ‘Darth Vader’ del në treg për 4.3 milion dollarë

-Instant, Paparazzi, Slider

Shtëpia e ëndrrave për fansat e Star Wars tani është në treg . Por rruga për në anën e errët nuk është e lirë.


E njohur si “Shtëpia Darth Vader”, shtëpia prej 7,000 metrash katrorë në nënndarjen e Houston’s West University Place ka një çmim liste prej $ 4,300,000. Nofka vjen nga ngjashmëria e jashtme me përkrenaren e Darth Vader të famshëm të Star Wars.


Mesatarja e metrave katrorë për West University Place është 7,500 – afërsisht sa madhësia e kësaj shtëpie.

Vlerat e shtëpive në zonë variojnë midis 805,000 dhe 2,7 milion dollarë – larg, shumë larg këtij çmimi.

Shtëpia është ndërtuar në vitin 1992 dhe përmban katër dhoma gjumi, pesë banjo të plota dhe një garazh me katër makina.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.