• |
ide | kryesore

Shqipëria pa Covid, Yuri Kim: Amerikanët mund të udhëtojnë për argëtim e biznes

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, jep lajmin se Shqipëria ka kaluar rrezikut nga koronavirusi, duke u futur te vendet me rrezik të ulët. Përmes një mesazhi në “Twitter”, ambasadorja Kim thekson se nga 7 qershori CDC e ka futur Shqipërinë te vendet me nivel të ulët të Covid-19.


“Që nga 7 qershori, CDC e ka futur Shqipërinë si një vend me “Nivel 1: Niveli i ulët i Covid-19”. Ky është një lajm i mirë për amerikanët, që dëshirojnë të udhëtojnë në Shqipëri për argëtim ose biznes. Shikoni bashkangjitur për rekomandimet e CDC”, shkruan ambasadorja Kim.


8 Comments

  1. Ti vallah e di mire se je dhe nga vendi i origjines se Covid 19 !!!
    Je bere me keq se Ver Llapa(drite paste ) !
    Si Kineze qe je Shqiperia eshte bere Fanar Ndriçues,ngado !!!Lumi i madh per argetim ka filluar,zoti te vrafte,jane te vrare bibe !

    1. Zonje/Zoteri ke c’ke me zonjen lere origjinen nga eshte. Ne Amerike njerzit jane njesoj dhe respektojne vendin e tjetrit. Cfare gjeje ke per cilesine e punes se saj, o burra, jepi thuaja te gjjitha se e meriton.

      Me te mira!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu