• |
ide | kryesore

7 deputetët që votuan kundër shkarkimit të Ilir Metës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim Kuvendi i Shqipërisë për herë të parë në historinë e pluralizmit votoi shkarkimin e një Presidenti. Por fjalën e fundit për fatin e Ilir Metës e ka Gjykata Kushtetuese dhe deri atëherë, Ilir Meta është në krye të shtetit me kompetenca të plota. E ndërsa shumica ishte absolute, përtej 94 votave që duheshin për të shkarkuar kreun e shtetit, Abc News zbuluar emrat e 7 deputetëve që votuan kundër nismës socialiste. Deputetët që votuan kundër shkarkimit të Ilir Metës janë; Fatjona Dhimitri, Suzana Topi, Gjetan Gjetani, Lefter Maliqi, Adriatik Alimadhi, Artur Roshi dhe Elda Hoti./ Abc2 Comments

  1. Ti ke të drejt të mos flasësh në këto momente, pasi çdo deklaratë do të përdoret në gjyq”.

    Berishët janë fiks në këtë pozitë. E vetmja mbrojtje dinjitoze e tyre, pas gjithë këtyre gjëmave që po u ndodhin, është të përdorin të drejtën e tyre për të heshtur Pasi sa më shumë flaisn, aq më shumë shtrëngohet laku dhe provojnë akuzat.

    Kështu ndodhi që nga dita kur ata u shpallën në Listën e Zezë të Departamentit të Shtetit , deri dje kur hynë në Listën e Zezë të Presidentit dhe u paralajmëruan për sanksione. Më tej Shqipëria mund të hap negociatat me Bashkimin Evropian dhe ky ndëshkim mund të konvertohet edhe aty dhe pastaj u mbetet të lëvizin nga Lalëzi në Gërdec dhe të drekojnë vetëm me Ilir Metën, për të cilin sot nuk ka denjuar askush të thotë një fjalë pro tij.

  2. Faji qe nuk do hapen bisedimet per antaresim ne BE asht i te vetmit, kryeshkerdhates Edvin Paulina Bilali Rama.
    Edhe 4 vjet do t’puthena me Milon n’dy faqe.
    Te na rruaje kryemuti i shqipkareve EdPaBilaRama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.