• |
ide | kryesore

Bardhi: S’mund të jem në një parlament me Taulant Ballën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi thotë se kjo forcë nuk ka ende një vendim nëse në shtator do të hyjë në Kuvend.

“Aktualisht nuk ka një vendim për këtë çështje, pra për pjesëmarrjen në Kuvend. Kjo do të jetë një vendimmarrje e institucioneve të partisë dhe e grupit parlamentar që do të vendosin raportin e tyre me parlamentin në shtator.


E sigurt është që ato mandate që ka PD janë mandate që përfaqësojnë vullnetin e pastër të lirë të qytetarëve, ndërsa mandatet që përfaqëson PS janë në pjesën dërrmuese të tyre ato që përfaqësojnë interesa okulte të botës së krimit, të oligarkëve apo të akteve madhore të korrupsionit të kryera në këto 8 vite në Shqipëri” – tha Bardhi në një intervistë për Syri Tv.

“Është një vendimmarrje që do të duhet të mendohet më shumë kujdes nëse mund të bashkëjetojë në të njëjtën sallë përfaqësues të botës së krimit dhe të interesit të qytetarëve.

E sigurt është që ato mandate që ka PD janë mandate që përfaqësojnë vullnetin e pastër të lirë të qytetarëve, ndërsa mandatet që përfaqëson PS janë në pjesën dërrmuese të tyre ato që përfaqësojnë interesa okulte të botës së krimit, të oligarkëve apo të akteve madhore të korrupsionit të kryera në këto 8 vite në Shqipëri.

Personalisht gjykoj që nuk është e lehtë të bashkëjetosh në një sallë me përfaqësues të krimit të organizuar. Fjala vjen nuk mund të jem në një sallë me Taulant Ballën, sepse unë përfaqësoj interesin e shqiptarëve, ndërsa Taulant Balla interesin e bandave në famëkeqe që janë në Shqipëri dhe në qytetin e Elbasanit” – tha Bardhi që këmbëngul se zgjedhjet e 25 prillit ishin një masakër elektorale. ©LAPSI.al

9 Comments

 1. Z. Bardhi, ti edhe mund te perfaqesosh interesat e shqiptareve, sepse askush nuk mund te te paragjykoje pa te pare ne pushtet, ama shefi yt Luli, e ka bere balte. Prandaj mos e mbeshtet me ate njeri qe tradheton interesat e shqiptareve.

 2. Do zoti, ju mer serisht trut dhe nuk futeni prap. Dhe ne 2025 thoni prap se mos bem gabim. Ju jeni ber per gjynah.

 3. Nqs nuk futeni prape ne parlament, atehere atyre qe ju dhane voten, natyrisht do te ju lind nje pyetje e thjeshte por shume legjitime:
  Pse kandituat per deputet?

  Jam i sigurt qe po te kishit fituar, keto zgjedhje qe ju i konsideroni masaker elektorale, do i kishit pagezuar si me te drejtat dhe te lirat e ketyre 30 vjeteve te fundit.

 4. Mos hyni ne parlament qe ti tregoni botes se zgjedhjet u vodhen! Rifilloni protestat dhe mos bashkepunoni me PS per asgje!

 5. Sali Berisha eshte lloji i species qe e ka lekuren me të trashe se sholla dhe turpi, jo e jo qe nuk e zë.
  , ky ideator e mbeshtetes i Republikes se dikurshme te Lazaratit gjate kohes kur ishte vete kryeminister, ka surrat dhe akuzon. Cfare ben? Ne Fejsbukun e tij, pret ketu dhe ngjit atje fjale te shkeputura te Rames.
  Ky ngrites kurthesh i policise dhe cfare policije? Te policise qe drejtontr ne kohen e tij si kryeminister. Dajti ishte djali i kuzhinjerit te Berishes dhe vete Berisha futi ne kurth policet e shtetit te drejtuar tij.
  Tjeter cfare eshte duke bere duke intriguar Fatos Nanon kunder Rames.
  Kujton se do funksionoje helmi i tij per te percare te majten.
  Kete ka bere edhe me Veriun dhe Jugun, eshte perpjekur qe ti perçaje.
  Kete ka bere me Shqiperine dhe Kosoven, eshte perpjekur ti ngaterroje. Pas 92-it solli ne Shqiperi ca kosovare aventuriere dhe kete e beri qe te krijonim pershtypje te keqe per te gjithe shqiptaret e Kosoves.Nje gei nuk duhet të jete fare ne kuvend o Gazi gei i kavajes

 6. KJO BARDHI QE SRRI DOT NE NJE PARLAMENT ME TAULANT BALLEN, HABITEM SE SI MUND TE RRIJE NE NJE KREVAT ME DENION MEIDANIN, MADJE DHE ME KARIN E NGULUR NE BYTHEN E TIJ KAVAJASE

 7. E morre ne qaf dy persona o Bardh. Njeri i vdekur, tjetri ne burg. leri pordhet se nuk e mbulon dot mutin me shurre. nuk justifikon humbjen e jetes se njerezve politika shpitare e qelbur dhe e ndyr deri ne palc.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.