• |
ide | kryesore

Moti për nesër/ Pritet të bjerë shi e breshër

Arkiva

Sinoptikanet e SHMU thone se dita e enjte do të vijojë të mbetet në qarkullimin e masave ajrore të paqendrueshme.


Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në oret e mesditës të cilat do të pasohen nga reshje shiu në jug, qendër dhe zonat malore në veri dhe lindje te territorit.


Përkohësisht reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me rrebeshe shiu e breshëri.

Era do të fryjë nga veriperëndimi 1-8m/s, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 12°C deri në 25°C
zonat e ulëta 17°C deri në 30°C
zonat bregdetare 15°C deri në 28°C

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu