• |
ide | kryesore

Mourinho, trajneri që punon me Zoom: “Nuk më pëlqen të telefonoj, më pëlqen ti shoh njerëzit”

-Instant, Sport

Në Trigoria epoka e Mourinho nuk ka filluar ende me kapacitet të plotë, por Special One është i karikuar dhe i kënaqur me zgjedhjen e bërë. “Unë jam i ngazëllyer për këtë aventurë të re – shpjegoi trajneri i Romës në Late Shoë të James Corden -. Ndjeva një lidhje të madhe me pronarët”. “Nuk është vetëm ndjesia e të punuarit për ta, por me ta – shtoi ai -. Më pëlqeu mënyra e impaktit të Friedkin”.


Në pritje të fillimit të punës në fushë me lojtarët, Mou konfirmon një mirëkuptim të shkëlqyer me pronarët. Mënyrat, idetë dhe objektivat. Të gjitha me një projekt akoma për tu filluar konkretisht dhe me shumë punë për të bërë. Edhe në distancë, duke pasur parasysh momentin. “Ka kaq shumë për të bërë. Zoom i bën gjërat më të lehta – shpjegoi Special One -. Nuk më pëlqen të telefonoj, më pëlqen të shoh njerëz”.


Pastaj një batutë edhe për Europianin dhe ekipet e preferuara. “Anglia mund tia dalë, por Franca ka skuadrën më të mirë – tha Mou -. Të tjerët janë të gjithë atje”. Më në fund, disa konsiderata mbi mundësinë e trainimit të një ekipi kombëtar. “Unë mund të kisha drejtuar Anglinë kur u largova nga Chelsea, por e kuptova se ishte shumë herët për mua”, – tha portugezi, duke vazhduar -. “Kisha Portugalinë kur isha te Real Madrid. Ishte një ofertë e çmendur për një punë me kohë të pjesshme.” “Është lloji i punës që mendoj se do ta shijoj më vonë”, përfundoi Mourinho.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.