• |
ide | kryesore

Princ Charles flet për herë të parë për lindjen e vajzës së Princ Harry dhe Meghan

-Instant, Paparazzi, Slider

Princi Charles ka folur së fundmi për ardhjen në jetë të fëmijës së dytë të Princ Harry dhe  Meghan Markle.

Gjatë vizitës së tij në fabrikën e BMW  Charles adresoi lindjen e mbesës së tij, Lilibet Diana, teksa bëri një fjalim në lidhje me zhvillimin e automjeteve me bateri.Zhvillimi i teknologjisë si automjetet elektrike është jetik për ruajtjen e shëndetit për brezat e ardhshëm, diçka për të cilën jam shumë i vetëdijshëm sot, pasi kohët e fundit jam bërë gjysh për herë të pestë.Një lajm i tillë me të vërtetë kujton nevojën e vazhdimit të inovacionit në këtë fushë – veçanërisht rreth teknologjisë së qëndrueshme të baterisë që u kemi lënë trashëgim nipërve dhe mbesave tona”,deklaroi ai.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu