• |
ide | kryesore

Rama sfidon Metën, shihni gjestin që bën duke votuar kundër tij

Arkiva, Të fundit

Edi Rama ka votuar publikisht për shkarkimin e presidentit duke mos marrë mundimin për të shkuar në “kabinën e fshehtë”. Ai ka marrë fletën dhe ka nënshkruar hapur mbi foltoren e kuvendit, pro shkarkimit.


“Ilir Meta ka zhgarravitur fytyrën e shtetit shqiptar në marrëdhënie me përfaqësitë e bashkësisë demokratike ndërkombëtare në Shqipëri. Meta i ka humbur plotësisht e përfundimisht të gjitha shanset që i janë dhënë bujarisht në mënyrë të përsiëritur për tu krthyet në binarët e arsyes morale e ligjore” ishte shprehur Rama në fjalën në kuvend.


©Lapsi.al

9 Comments

 1. Jemin Gjana ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku ka folur lidhur me procesin e zgjedhjeve brenda PD-së.

  Teksa i është drejtuar kamerave, në një moment ai ka nxjerrë çimçakizin nga goja dhe e ka ngjitur poshtë tavolinës.

 2. Po mor koqe,ishe ti mor qenef qe e bane president duke e cilesu:”presidenti qe i duhet shqipkareve”.
  Legen i pakallaisur.

  1. Cdo gje do shkoi ne vendin e vet populli thot shtri kembet sa esht jorgani drejtesia me palacon e 2marsit nuk gabon

  2. Ne qofte se ilir meta ka there rregulloren me zgjedhjet nga qe ishte president mbi pallet dhe beri propagande kunder qeveris .po Erion veliaj qe eshte kryetar bashkie ne tirane kryetar per te gjith tirades te mate dhe ye djatht pse ishte organizator I partise socialiste per tiranen kete nuk e kuptojne ne albanistanin e murrizit apo mos tabulation u ka premtuar ndonje vize amerikane

 3. sorra sorrs ja njerr syte .
  keto kacafyten si kapot e bandeve ne sicili .
  Pa moral , po i de veç per fitime dhe masakaralleqe .
  Puthen shahen , puthen prape shahen ,legena .

 4. Ne te gjithe korpusin e fjalorit shqiptar nuk mund te ishte gjetur nje fjale me domethenese, me e

  sakte per te shprehur cfare i ka bere shtetit folesi ne keto 8 vite.

  -Te sjellesh perdhunues ne grup, vrases e trafikante ne key te bashkive, ne parlament dhe te bejne

  ligje e te normojne jeten tone cfare eshte tjeter vecse ta zhgarravitesh fytyren e shtetit ?

  – Ta vesh shtetin i cili konsiderohet te pakten teorikisht si e mira e pergjitheshme , ne dispozicion

  dhe ne te mire vetem te nje pale dhe kunder pales tjeter ku per palen e e partise ne pushtet ka

  punesimet, favoret e bonuset e lehtesirat qe vetem shteti mund ti jape, dhe per palen trjeter qe

  eshte te pakten gjysma e popullsise ka perjashtimin, ndereshkimin, survejimin me patronazhiste e

  spiune qe raportojne tek partia, dhe krijimin e rrethanave qe populli opozitar te largohet nga Shqiperia

  cfare eshte vecse te shkarravitesh fytyren e shtetit?

  -Te krijosh nje hendek te tille perfaqesimi nderkrahinor ku nga veriu nuk ka asnje perfaqesues

  ne qeverine qendrore dhe per pasoje nje hendek edhe ne administraten publike, ne punesime ,

  investime dhe mireqenie cfare eshte tjeter vecse te shkarravitesh fytyren e shtetit ?

  Duhen nete dimri per te permendur te gjitha shkarravinat mbi zyrat e e fytyren e shtetit sa

  nuk i ka mbetur vend Ilir Metes per te shkarravitur .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.