• |
ide | kryesore

Berisha flet për urdhrin e Biden që bllokon pasuritë e politikanëve të Ballkanit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Berisha ka komentuar për herë të parë urdhrin e fundit ekzekutiv të presidentit amerikan Joe Biden lidhur mbi sanksionet ndaj politikanëve në Ballkanit Perëndimor.


“Kam denoncuar Soros. Është korruptori i politikanëve. Kam bërë thirrje që Kongresi i SHBA dhe Parlamenti Europian të bëjnë ligje kundër Sorosit, njeri ky me influencë të jashtëzakonshme. Soros hartoi në Beograd projektin e ndarjes së Kosovës.


Filloi të fuqizohej falë lobimit të Vuçiç, Thaçit dhe Ramës. E mbështes urdhrin e Biden kundër ndryshimit të kufijve. Nuk më ka paditur njeri në jetën time. Jam detyruar të shkoj në gjykatë për të vendosur dinjitetin tim, jo për vendimin” – tha Berisha në Syri Tv. ©LAPSI.al


4 Comments

 1. Ja dhe kung flu.. Shok i ngusht me xhon.
  Dhe kushuriri i pare i trapit.
  Epo kur u ben dhe shqipot, te bejn politik nderkombetare.

 2. Krye KRIMINEL anjëherë NUK ke FITUAR ZGJEDHJE !!! ZGJEDHJET i ke VJEDHUR gjithmonë , dhe njëherë ti DHUROI në TAVOLINË HAJDUTI dhe PIDH MOTRA Fatos Nano !!! Para se të marësh DREJTIMIN e PD KRIMIT , do DORËZOSH njëherë MILIONAT e €UROVE , BIZNESET , PALLATET , HOTELET do bësh edhe BURGUN si ÇEÇUA për VRASJET , VJEDHJET , TRADHTITË , RRËMBIMET , NARCO-TRAFIKUN NDËRKOMBËTAR , dhe mbasi të marësh 10-15 BURGIME të PËRJETSHME , flasim pèr DREJTIMIN e PD KRIMIT dhe KORRUPSIONIT !!!Kur do e tregosh per publik un e syrit pagine qe ke bere kunder blinket se me lloj e kavaje i ke mbushur shpellkaret e tu ne pd dhe tani behu kryekarin shpellkareve te pd

 3. PO FLET KUNDER KORRUPSIONIT AI QE MBOLLI RRENJET E KORRUPSIONIT PER 20 VJET NE SHQIPERI
  FAMILJA E KTIJ JANE MILIONERE PA PUNUAR ASNJE DITE DJALI I TIJ SLE RAST PA TREGUAR JETEN E TIJ LLUKSOZE
  JO QE SKE PER TE MARRE ME PUSHTETIN POR FALIMJA JUAJ DUHET TE DOREZOJE PRONAT E VJDHURA TE POPULLIT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.