• |
ide | kryesore

Çfarë ndodhi?/ Rama publikon një FOTO të veçantë me Albin Kurtin

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka pritur këtë të enjte në Tiranë krerët e qeverive të vendeve të rajonin në një samit të Ballkanit perëndimor.


Në mbrëmje kreu i qeverisë shqiptare ka veçuar në faqen e tij në Instagram një foto me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.


Nga foto ata duken të përqafuar dhe mjaft miqësorë duke ditur që marrëdhëniet mes tyre pësuan një krisje të fortë vetëm pak kohë më parë.

“Të ftohta” ishin raportet edhe pas rikthimit të Kurtit në qeveri dhe gjatë fushatës zgjedhore të 25 prillit ku kryeministri i Kosovës u angazhua personalisht në Shqipëri gjë që nuk u pëlqye nga mazhoarnca.

Rama e ka postuar foton pa ndonjë mesazh duke vendosur vetëm inicialet “ALXK” që nënkuptojnë “Shqipëria për Kosovën”. Mbetet të shihet nëse kjo foto është sinjali se Rama dhe Kurti kanë lënë pas përplasjet mes tyre. ©LAPSI.al

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

6 Comments

  1. Komshiu Albin dhe vellai Vuuu-çiçi:)

    Hiqe taksen e rruges se Kombit o moterqir vampir. Po te lene vellezerit tane te kosoves percdo fundjave minimumi nga 15 milion euro nga vizitat e plazhi dhe ti prape ju mer takse. 25 ukrainas vijne me carter e dilni i prisni me lule si Hrushovin ne vakt.
    Kryemininstri me antishqiptar qe ka pare kjo toke je or adoleshent i vonuar.

  2. E pelqejne apo jo suratin e njeri tjetrit Kryeministrat shqiptar jane te detyruar te perqafohen e te perballojne bashke sfidat e politikberjes.

  3. Krye KRIMINEL anjëherë NUK ke FITUAR ZGJEDHJE !!! ZGJEDHJET i ke VJEDHUR gjithmonë , dhe njëherë ti DHUROI në TAVOLINË HAJDUTI dhe PIDH MOTRA Fatos Nano !!! Para se të marësh DREJTIMIN e PD KRIMIT , do DORËZOSH njëherë MILIONAT e €UROVE , BIZNESET , PALLATET , HOTELET do bësh edhe BURGUN si ÇEÇUA për VRASJET , VJEDHJET , TRADHTITË , RRËMBIMET , NARCO-TRAFIKUN NDËRKOMBËTAR , dhe mbasi të marësh 10-15 BURGIME të PËRJETSHME , flasim pèr DREJTIMIN e PD KRIMIT dhe KORRUPSIONIT !!!Ky eshte albini o shpellkare pak muaj dhe albini perfundoje nen sqetullen e rames

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu