• |
ide | kryesore

Dekodimi i stilit shumëngjyrësh të Mbretëreshës

-Instant, Paparazzi, Slider

Si monarku me mbretërinë më të gjatë të Britanisë, Mbretëresha është një pjesë e dashur dhe e qëndrueshme e jetës publike, imazhi i saj sinonim i stabilitetit dhe traditës për popullin Britanik.


Kur njerwzit mblidhen dhe presin me kujdes për të parë një paraqitje të Madhërisë së saj, ngjyra që ajo shkel është më e rëndësishme nga sa mund të mendoni. Duke qëndruar në distancw 5 metra, nuancat e gjalla si e verdha, fuschia, vjollca, chartreuse e bëjnë atë më të lehtë për të dalluar në turma të mëdha.


Veshjet e guximshme të Mbretëreshës janë aq të veçanta, sa kanë prodhuar libra të tërë kushtuar regjistrimit të secilës veshje që rrezaton.

Angazhimi i monarkut për një gamë të gjallë ngjyrash është një shenjë respekti për ata që marrin kohë për ta mbështetur atë personalisht. “Ajo duhet të dallohet që njerëzit të jenë në gjendje të thonë” Unë pashë Mbretëreshën “,” thotë Sophie Rhys-Jones, Kontesha e Wessex, në dokumentarin 2016 “Mbretëresha në 90”.

Është një art për të veshur një nga gratë më të fotografuara në histori. Gjatë mbretërimit të saj 60 vjeçar, Mbretëresha ka grumbulluar një ushtri stafesh, por shumë pak u është besuar detyra e rrobaqepësit mbretëror. Dizajnerët britanikë Norman Hartnell, Hardy Amies, Stewart Parvin dhe Angela Kelly të gjithë kanë ndihmuar në zhvillimin e stilit të saj duke u drejtuar nga ciklet e trendit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu