• |
ide | kryesore

Futbollisti i Serie A denoncohet për dhunë seksuale, avokatët: “Donte vetë”

-Instant, Sport

Për akuzën bëhet fjalë për përdhunim, për mbrojtjen – sipas asaj që u deklarua nga një prej avokatëve të të dyshuarve – të vetëm një mbrëmjeje të kaluar me miqtë “në të cilën nuk kishte dhunë dhe mbi të cilën ka shumë gjëra të tjera për t’u vlerësuar”. Ndërkohë, megjithatë, përpara gjyqtarit hetues të Sienës, Jacopo Rocchi, filluan marrjet në pyetje për tre të rinjtë që përfunduan në arrest shtëpie me akuzën e dhunës seksuale në grup: faktet lidhen me javën e kaluar kur një 21 -vjeçare nga Siena, në fund të një feste në qytet, raportoi se ishte përdhunuar. Midis djemve në arrest shtëpie pas hetimeve të koordinuara nga Prokurori i Sienës është edhe Manolo Portanova, një futbollist njëzet e një vjeçar i Genoas, ish-lojtar i Juventus.


Hetimet e kryera gjithashtu çuan në identifikimin e një djali të katërt të përfshirë, një shtatëmbëdhjetë vjeçar. Sipas të dhënave të para, vetëm njëri nga të dyshuarit pranoi se kishte pasur një marrëdhënie seksuale me vajzën, duke specifikuar megjithatë se do të kishte qenë një marrëdhënie pëlqimi.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu