• |
ide | kryesore

Kërcënimi i prokurorit/ Meta: E rëndë dhe e dënueshme, duhet hetim i shpejtë

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për kërcënimin e prokurorit të Përmetit, Asllani Bajrami. Në një postim në rrjetet sociale, Meta e cilëson si ngjarje të rëndë dhe të dënueshme. Kreu i shtetit ka kërkuar hetim të shpejtë dhe të vendosen para ligjit autorët.


“Nevojitet një hetim i shpejtë për vendosjen para ligjit të kujdo, që guxon të kërcënojë përfaqësuesit e shtetit, për t’i penguar ata të ushtrojnë detyrën të pandikuar. Revanshi i krimit kërkon masa të menjëhershme efektive, reaguese dhe parandaluese, nga të gjitha institucionet e ngarkuara me ligj për mbrojtjen e rendit dhe të sigurisë publike,” shprehet Meta.


 

1 Comment

  1. në librin tim “Misioni”, unë kam një mision, madje një mision hyjnor. Mua më ka marrë peng Zoti dhe veprimet e mija burojnë nga vullneti i Tij dhe nuk shprehin interesat e mia. Ky vullnet do të bëhet shpejt realitet dhe ajo që duket si fundi i betejës për Edi Ramën më 25 prill, është fillimi i një makthi që do të përfundojë vetëm me rrëzimin e tij. Dhe jo vetëm kaq, por unë ju betohem në Kishën e Laçit, në tyrben e Dervish Luzhës dhe në kokën e baba Saliut se shpejt, shumë shpejt do të jem kryeministri juaj,haloperidolin o miu te kiu e perdor salihu prej 47 vjetesh o loqja e majte e salihut,por keni filluar dhe ju shpellkaret ta perdorni por kujdes se nuk eshte ilac per te rinj,por ju dhe xhaketen e kollaret i blend njelloj si salihu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu