• |
ide | kryesore

Reagon Vetëvendosje Tiranë: Përqafimi i Ramës me Albin Kurtin, si përfaqimi i boksierit para grushtit të radhës

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i Vetëvendosjes në Tiranë, Boiken Abazi, ka reaguar pas intervistës së Ramës në Euronews Serbia dhe fotos që kryeministri Rama publikoi një ditë më parë me Albin Kurtin në Tiranë.


“Përqafimi që Rama i bëri Kurtit nuk ishte i llojit vëllazëror. Ai ishte përqafim prej boksieri, edhe pse Kurti nuk kishte ardhur aspak për ndeshje me Ramën, por për koordinim kombëtar. Rama i dha, megjithatë, një përqafim prej atyre që boksieri bënë për të marrë pak frymë e për t’u shplodhur, para grushtit të radhës. Dhe grushti erdhi menjëherë pas “përqafimit”, në intervistën për “Euronews Serbia”, ku Rama e goditi nismën e qeverisë Kurti për ta paditur Serbinë për gjenocid në Kosovë“, shkruan Abazi në Facebook.

3 Comments

  1. në librin tim “Misioni”, unë kam një mision, madje një mision hyjnor. Mua më ka marrë peng Zoti dhe veprimet e mija burojnë nga vullneti i Tij dhe nuk shprehin interesat e mia. Ky vullnet do të bëhet shpejt realitet dhe ajo që duket si fundi i betejës për Edi Ramën më 25 prill, është fillimi i një makthi që do të përfundojë vetëm me rrëzimin e tij. Dhe jo vetëm kaq, por unë ju betohem në Kishën e Laçit, në tyrben e Dervish Luzhës dhe në kokën e baba Saliut se shpejt, shumë shpejt do të jem kryeministri juaj,haloperidolin o miu te kiu e perdor salihu prej 47 vjetesh o loqja e majte e salihut,por keni filluar dhe ju shpellkaret ta perdorni por kujdes se nuk eshte ilac per te rinj,por ju dhe xhaketen e kollaret i blend njelloj si salihu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *