• |
ide | kryesore

Shkatërrohet banda shqiptaro-kolumbiane/ Kapet një sasi e madhe kokaine në Amsterdam

-Instant, Lajme, Të fundit

Një bandë shqiptaro-kolumbiane është kapur nga policia e Amsterdamit, njoftojnë mediet e huaja. Policia ka njoftuar se ka sekuestruar 20 kilogramë kokainë të fshehur në një laborator, sipër një kopshti fëmijësh.


Katër të dyshuarit u përpoqën të shpëtonin nga policia përmes çatisë, por nuk ja dolën si rrjedhojë ata janë arrestuar. Të arrestuarit i përkasin moshave 24 deri në 53 vjeç dhe janë nga Shqipëra, Kolumbia dhe Ekuadori.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu