• |
ide | kryesore

VIDEO/ Deklarata bombë e Berishës: Nuk përjashtoj rikthimin në krye të PD

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë në një intervistë që dha mbrëmjen e së enjtes në Syri Tv.

8 vite pasi dha dorëheqjen nga kreu i Partisë Demokratike dhe kur deklaroi se nuk do të merrte më detyra drejtuese ai ka bërë një kthesë 180 gradë për shkak të vendimit të Sekretarit Amerikan të Shtetit që e shpalli “non grata” atë dhe familjen e tij.


Tashmë Berisha po mendon edhe rikthimin.

Kur i kujtuan shprehjen se “Sali Berisha kurrë më nuk kthehet në pozicione drejtuese…” ai iu përgjigj shkurt, por qartë.

“Kurrë mos thuaj kurrë! Never say never. E kam përdorur me Ramiz Alinë këtë shprehje dhe e përdor prapë. Unë po ecja në një drejtim, por kam ndërruar rrugë dhe po i heq të gjitha pengesat e mia” – tha Berisha.

I pyetur se me këtë deklaratë nuk e përjashtonte as rikthimin në krye të PD-së, Berisha u përgjigj prerë: “Nuk përjashtoj asnjë të drejtë time kushtetuese më”.

Kjo deklaratë e Berishës pritet të trazojë ujërat në selinë e Partisë Demokratike, por jo vetëm. Për më tepër ajo vjen vetëm 3 ditë nga mbajtja e zgjedhjeve për kryetarin e kësaj force politike ku garon për një mandat të tretë Lulzim Basha dhe përballë tij janë Fatbardh Kadilli, Agron Shehaj dhe Edith Harxhi. ©LAPSI.al

33 Comments

 1. Pirdh o pirdh, rri urte plak matuf mos e kruaj me Ameriken se nuk ka pyet per Noriega, Pinocet e Markos jo me per ty! Rri urte, ky ishte fati jot..mos u ndiej qe mos te vijne pasoja te tjera! Te kane denuar per vdekjet qe ke shkaktuar, qe ato viktima te gjejne njefare drejtesie e paqeje! Ti s’do vuash burgim, por ai djali jot ben mire te zhduket sa me pare nqse mundet pasi ora po ben tik tak per te!

 2. Done me u kthye për me luftue me Ameriken si kytari i PD formale dhe me u ba si Hamasi Terroriste se pse disa kimikaze dhe militant të pagume munde ti shkone për mbrapa keti hajduti dhe vrasi

  1. Po kush do ta pres krytarin e opozites.
   Me damken qe ka ky tani, vetem ambasadori i kores se veriut i jep doren.

 3. Normalisht Sala s’duhej kthyer më por me kete narco regjim qe eshte instaluar, fatkeqesisht ai eshte i vetmi tani per tani qe po e mori drejtimin e opozites , per nje vit kemi zgjedhje te parakoshme. Paulini kesaj ja kishte friken prandaj ja kerkoi kete “nder” Alexit te Sorres. Me duket se e kruajti bythen vete. Viva Columbia e Europes!

 4. Hahahahaha…. Jo po ka disa qe bejn te paditurin. Cne berisha kryetar i pd, ai eshte larguar.
  Plasini syt o qorra. Ai partin e ka privatizuar me koh. Biznesi familjar nuk duhet te ndryshoj duar. Ja per keto raste duhet. Presion, per te ruajtur byhthen dhe gjen e vjedhur.
  Ah.. Mos harroni te dielen dilni e beni sikur votoni. Fundia nr 2 i partis do vertetoj, ate qe e din dhe qent e lagjes.
  Se partin e ka baba sali. Pas dates 13 do shohim cudira, te biznesi. Do ket oferta..
  Voton per 1 e mer 2. Fiton djali por e mer i jati.

 5. Dikush thotë që Amerika spyeti për Norriega, Pinoshet e të tjerë.Mos e ka fjalën për Ramën se ai tani është pothuaj isoj si ata?

 6. Epo komunistat nuk dorezohen ,krimineli komunist Berishoviç po e ndjen qe i erdhi fundi dhe do te bej prape krime.Ja ta gezoj Rama pushtetin edhe nja dy mandate te tjera .Perveç tropojaneve dhe disa kok palare se voton kush PeDe-n.

 7. Po ti kryetar je o bythqim prandaj ta futi Amerika se te than ne 2013 hap krahun. Bere si kur i ke dhe birr nje dordolec qe te beje prap kryetarin.

 8. Krye KRIMINEL anjëherë NUK ke FITUAR ZGJEDHJE !!! ZGJEDHJET i ke VJEDHUR gjithmonë , dhe njëherë ti DHUROI në TAVOLINË HAJDUTI dhe PIDH MOTRA Fatos Nano !!! Para se të marësh DREJTIMIN e PD KRIMIT , do DORËZOSH njëherë MILIONAT e €UROVE , BIZNESET , PALLATET , HOTELET do bësh edhe BURGUN si ÇEÇUA për VRASJET , VJEDHJET , TRADHTITË , RRËMBIMET , NARCO-TRAFIKUN NDËRKOMBËTAR , dhe mbasi të marësh 10-15 BURGIME të PËRJETSHME , flasim pèr DREJTIMIN e PD KRIMIT dhe KORRUPSIONIT !!!

 9. Si nuk doli nje normal ne kete vend. Haloperidoliiiiiii + kokaina dhe ecni budallenj perpara neper fitorje.

 10. popull bythqire sa keni share salen skeni fol per krimet e komunizmit a se kuptoni qe jemi kthy ne monizem po vidhet vritet e shkatrrohet cdo gje e prap shani salen keni bo dhe vazhdoni te beni lojen e te huajve ju kane injektuar ndasine krahinore qe ne 44 i thoni vetes shqiptar

  1. O dajaku po pse ne e kemi fajin qe ky vampir edhe me bebelina neper kembe kerkon me çdo kusht te shkaterroje Shqiperine?a e kupton se çdo te thote te kthehet me vule se de facto ky eshte kryetar i PDse ne momentin qe eshte shpallur no grata nga USA?ky po ja kalon Enver Hoxhes do te vdesi ne pushtet dhe fajin e paskemi ne?!rahmet paste Namik Hoti e paska gjete tamam qe ne maloket po i hipem kalit vetem plumi na zbret….

   1. Shko mor rrot kari, Sali i mire i keq, i zbriti kalit vete para 8 vjetesh kur humbi. Shiko kush eshte kapur me thonje e do te rrije ne kale. Ky eshte Paulini jot qe vjedh zgjedhjet edhe kur konkuroi vetem Rilindja me veten ne zgjedhje lokale, dhe tani se fundmi qe u kapet me video me lapsa ne dore duke bere vota te pavlefshme, duke shperndare ushqime e leke. Ky qe po i ben keto po i ben per te mos zbritur nga kali o kar.

    Dhe nje gje, ti vetem nga veriu nuk je mer te qifsha robt qe shan veten tende me termin percmus “malok”.

    Te qifsha robt, bythqim patronazhist i rrafinuar!

 11. Ky plak i pjerdhur,komunist i regjur e quan pronen e vet PDne dhe ne fakt ka te drejte,pasi ja beri dhurate Ramiz Alia,keshtuqe mund ta perdore si te doje kete parti qe lindi si shprese e madhe dhe u kthye ne çete ish sigurimsash,hajdutash,kriminelash dhe sherbetoresh te klaneve antishqiptare…

 12. Pocthoni o injorant popull te kthehet qe cke me te prisni sa do u vlej lekura me ed ramen nafte ja u rriti biznesi neper qytete hap syt e shikon ndertimet po i prish shtepit po dhe po u shkerdhen e grate rilindja o burra cojini grate atje se e di vet lali eri tao plarent kurvae tjer plehra pyetini grate a u thon gje cu lerohet atje ku punoj n

 13. në librin tim “Misioni”, unë kam një mision, madje një mision hyjnor. Mua më ka marrë peng Zoti dhe veprimet e mija burojnë nga vullneti i Tij dhe nuk shprehin interesat e mia. Ky vullnet do të bëhet shpejt realitet dhe ajo që duket si fundi i betejës për Edi Ramën më 25 prill, është fillimi i një makthi që do të përfundojë vetëm me rrëzimin e tij. Dhe jo vetëm kaq, por unë ju betohem në Kishën e Laçit, në tyrben e Dervish Luzhës dhe në kokën e baba Saliut se shpejt, shumë shpejt do të jem kryeministri juaj,haloperidolin o miu te kiu e perdor salihu prej 47 vjetesh o loqja e majte e salihut,por keni filluar dhe ju shpellkaret ta perdorni por kujdes se nuk eshte ilac per te rinj,por ju dhe xhaketen e kollaret i blend njelloj si salihu

 14. Ne fakt ne nje moment te sinqerte as nuk qi fare per faktin qe si do vije perseri ne krye te PD apo se eshte dhe luli aty qe ben si kryetar…… te tjera gjera e shqetesojne

 15. Vajza dhe gruaja të jane palluar me shpellkaret e salihut dhe mami me keta shpellkare te polli ty i Adi i lulzime salih BBasha

 16. 10,08 a ti qeke budalla komplet, duhet te pish edhe ti pak droge, ju ben keq per shendetin mendor te rrini esell. Po si budall qe je do ta pish shishen me eks dhe do behesh kar komplet.

 17. Si gjithmonë shumica këtu duken që janë akoma patronazhistët.Një provokim Berisha yxhym celulat komuniste.Berisha as që mendohet të kthehet në Pd.Në radhë të parë janë duke u bërë zgjedhjet.Dhe kur të bëhen pas 4 vitesh ai do jetë 81 vjeç.Kështu ska si kanditon.Po ish nostalgjikët e diktaturës e hanë kollaj e dalin këtu e pëllasin duke ofenduar.E sa të jenë këto vemje e të ketë shqiptarë indiferentë e të pa përgjegjshëm diktatura është në derë dhe po troket!!!

 18. doisha shume i lumtur sikur ju te ps ,pd dhe lsi ti qi i ropt njeri tjetrit she te na lini rehat ne te tjereve qe sna ha kari per asnje nga ata per te cilet zibeni ju gjithe diten neper portale ….mbajini te tre ti gezoni .varikars…

 19. ik ore i rrjedhur dhe i pjerdhur,lere PD-ne se ai ke marre frymen ,prej teje eshte kandfisuar keq jo vetem PD por edhe Shqiperia or derdimen

 20. shko mer kriminel vucidoli Ti shpejt do jesh ne bangen e te akuzuarve jo ne kryesi te PeDes Do paguash per gjithe krimet ndaj shqiptarve dhe Shqiperise o te qifsha sheqeren ne bythe e Lirine ne goje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.