• |
ide | kryesore

PD zgjedh nesër kryetarin e ri, ky është modeli i fletës së votimit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Teksa na ndan vetëm një ditë nga zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike, është publikuar fleta e votimit për zgjedhjet e kryetarit të PDSH-së. Në fletën e votimit janë renditur 4 emrat e kandidatëve, si më poshtë:


-Fatbardh Kadilli
-Edit Zefir Harxhi
-Agron Siri Shehaj
-Lulzim Xhelal Basha


Do të votohet për secilin kandidatë duke vendosur një nga shenjat ‘+, x”

Më herët, kryetari i Komisionit të Zgjedhjeve në këtë parti, Jemin Gjana doli në një deklaratë për mediat, ku u shpreh se komisioni ka miratuar listën paraprake të komisionerëve dhe se aktualisht vijon procesi për shpërndarjen e materialeve zgjedhore në të gjitha degët e PD në vend ku do të mbahen zgjedhjet./ tch

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu