• |
ide | kryesore

Të shtëna armësh në Texas, të paktën 13 persona të plagosur

-Instant, Lajme, Planet

13 njerëz kanë mbetur të plagosur nga disa të shtëna në qendër të Austin, Teksas. Sipas njoftimit të policisë ngjarja ka ndodhur ditën e sotme dhe autori i dyshuar vijon ende të jetë i lirë. Ndërkohë sipas Shefit të Përkohshëm të Departamentit të Policisë së Austin, Joseph Chacon dy nga të plagosurit raportohet të jenë në një gjendje kritike.


“Nuk mund të them rreziku për pjesën tjetër të publikuk ka kaluar sepse i dyshuari nuk është në paraburgim. Në këtë pikë është i izoluar në këtë zonë. Nuk është e qartë se çfarë e nxiti këtë ngjarje. Ne kemi njoftuar edhe FBI-në për terrorizëm”, tha Chacon


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu