• |
ide | kryesore

Video/ Zvicra në festë: Embolo i shënon Uellsit

-Instant, Sport, Video

Në Baku Zvicra e Uellsi po luanin një ndeshje të ekuilibruar, edhe pse zotërimi i topit dhe rrezikshmëria më e madhe ishte e skuadrës së Petkovic. Të dy skuadrat kërkonin një fitore për tiu përgjigjur Italisë në krye të Grupit A, por pas gabimeve të Moore e Seferovic, zgjidhja erdhi në pjesën e dytë nga “koka” e Embolo. Sulmuesi shënoi në minutën e 49 në zhvillimet e një goditje këndi, duke ndëshkuar Uellsin, që tani nuk mund ti besojë më vetëm kundërsulmit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu