• |
ide | kryesore

Berisha padi në gjyq/ Edi Rama takon sot Sekretarin e Shtetit, Antoni Blinken

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken do të zhvillojë sot një takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Lajmin e ka bërë të ditur Departamenti Amerikan i Shtetit, ku thuhet se ky takim do të zhvillohet sot pasdite në Bruksel në orën 17:30.NJoftimi i publikuar nga DASH


Sekretari Blinken shoqëron Presidentin Jo Biden gjatë udhëtimit në Mbretëria e Bashkuar, Belgjikë dhe Zvicër.

Kujtojmë që Sekretari amerikan i Shtetit, firmosi vendimin për të shpallur “non grata” në SHBA ish-Kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha dhe anëtarë të afërt të familjes së tij.

Nga ana e tij, Berisha paralajmëroi ngritjen e një padie në një prej gjykatave franceze për Sekretarin Blinken.

9 Comments

 1. E pastaj!!!Do takohen një që e quan veten të majtë por që është i djatht ekstrem dhe tjetri që quhet demokrat por që është i majtë ekstrem!!Ka më kombinim të bukur!!!Tenxherja kapakun.

  1. rama nuk esht as i majt as extreme i djathte ne sensin europian po nje i semur mendor ; ky tjetri se di ; mund te jet nje oportunist i shkelqyer…

 2. Nuk hiqni dore nga titujt intrigues. Me kete rruge qe ndiqni nuk beni gje tjeter vecse largoni lexuesit normale dhe afroni plehrat e shoqerise qe jane evident te ketij portali.

 3. Antony Blinken kerkon informacion shtese dhe ma shume te dhena diskredituese per S.Berishen nga kryemashtruesi Edpaubilal Rama(Ne se ka te tilla)!?
  Me keto shtesa Ai do te perpiqet qe te mbroje veten nga dalja bllof (sic doli ne Washington DC),ne gjykate perballe avokatit te Berishes.Kete levizje ne te cilen e yshti Edpaulbilal Rama,OJQ-te e ridhjerjes dhe hardhuca Soros,Blinken mori rolin e “dorasit”,i nxitur nga “Gergasi” Edpaulbilal Rama.
  Ne malsoret thojme:”Ma i keq asht gergasi se dorasi “!
  Ky takim ishte i domosdoshem per Blinken.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu