• |
ide | kryesore

Brnabić: Kurti bën cirk, le ta provojë të padisë Serbinë për gjenocid

-Instant, Lajme, Të fundit

“Albin Kurti tashmë duhet të padisë Serbinë për gjenocid, në vend që të kërcënojë dhe pengojë vazhdimisht përpjekjet e negociatave” tha Kryeministrja Ana Brnabić, duke sfiduar kështu kreun e qeverisë në Kosovë.


Në një intervistë për “TV Prva”, ajo vlerësoi se kryeministri Kurti është një “fanatik ideologjik” dhe se “gjithçka që u parashikua se do të ndodhte nëse Kurti do të përfaqësonte Prishtinën në dialog do të rezultonte e vërtetë”.


“Serbia kërcënohet me një proces gjyqësor për gjenocid. Le të jetë, le të kërcënohet, por le të shohim se çfarë ka për të thënë në atë proces gjyqësor dhe ne do të provojmë se çfarë ka ndodhur në të vërtetë,” tha Brnabić mes të tjerash.

Ajo shtoi se Kurti “bën një cirk” në çdo takim dhe kujtoi se ai tha publikisht se dialogu nuk është përparësia e tij.

E pyetur nëse është e mundur të arrihet një konsensus në Serbi për qasjen për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, ajo tha se “nuk ka shpresë” se diçka e tillë do të ndodhë.

 

4 Comments

 1. Ne fillim juve znj/zt Brnabić ndani mëndjen se çfarë jeni, burre apo grua, pastaj vendosni për fatet e vendit tënd.

  Tek e fundit nuk jeni juve qe vendosni nëse ka patur apo jo genocid ne Kosovë. Krimet qe kane bërë serbët nuk kanë të mbaruar, çfar te përmendim më parë përdhunimet e njerëzve ne sy te familjarëve apo vrasja e bebeve te vogla ne bark të nënës.

  Juve kot nuk quheni kasapët e Ballkanit, por mos u mërzitni dita juaj do te vij.

  1. Kjo eshte ajo funderina, jashteqitja e krijesave, gruja/burre me hajdar plastik te lidhur rreth brezit, tipike perfaqesuese e races se ulet te sllaveve te jugut, barbareve te zbritur nga Uralet, qe pushtuan me terror dhe zjarr trojet arberore!
   Perpara A. KURTI, derri s’merrvesh me fjale, derri do plumb, bastardet serbe ne gjyqin per krimet e luftes ne Der Hagues.

 2. Ta provoj?Ça po kujton se do ta ndaloni.Apo kujtoni se do bëni si në 98?Apo mendoni që keni krah Rusinë?Popull e drejtusa kriminelë.

 3. Kjo burrja bo kshu se ka kte te gjatin ne tirane, qe ka nja 4 vjet qe ju bo qoka

  Po kosovaret s’kane çbojne, vendi amë eshte i pushtum nga flama e kuqe, e vume aty nga beogradi qe ne 1942…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu