• |
ide | kryesore

Nishani për zgjedhjet në PD: Maskaradë elektorale

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani pasi ka votuar për kryetarin e ri të Partisë Demokratike, në një komunikim për mediat u shpreh se gara e brendshme është e pabarabartë.


“Nëse me 25 prill kemi pasur masakër elektorale të regjimit të Edi Ramës, sot kemi një maskaradë elektorale. Më vjen keq ta them sepse edhe unë jam përgjegjës i kësaj situatë, si mijëra demokratë që kemi lejuar që projekti i regjimit të PD të fitojë terren pak nga paka”, kështu u shpreh Nishani, ndërsa theksoi se askush nuk mund ta mbajë peng këtë parti.


“Partia Demokratike duhet të shihet si shpresa e shqiptarëve. Ndaj edhe kjo ditë sot ishte shumë e rëndësishme. Por edhe për vetë demokratët për të treguar në sytë e opinionit publik që ky mekanizëm i vetëm është i fortë që jo vetëm ta përballojë regjimin e bandave, por edhe të sjellë një model ndryshe me marrjen e pushtetit prej saj.

Për fat të keq, sot jo vetëm që nuk u realizua por dëshmoi të kundërtën. Nëse me 25 prill kemi pasur masakër elektorale të regjimit të Edi Ramës, sot kemi një maskaradë elektorale. Më vjen keq ta them sepse edhe unë jam përgjegjës i kësaj situatë, si mijëra demokratë që kemi lejuar që projekti i regjimit të PD të fitojë terren pak nga paka.

Sot kam një mesazh për të gjithë bashkëpunëtorët e mi, për bashkëthemeluesit e PD, për rininë e cila duhet të jetë në vijën e parë dhe t’u them se të gjithë ata që kanë marrë përsipër shkatërrimin e PD-së, kanë marrë përsipër një mision të pamundur. Partia Demokratike është ringritur nga hiri , ka pasur shumë sakrifica. Gabojnë rëndë ata që mendojnë se mund ta marrin peng këtë parti dhe ta bëjnë një forcë pa energji”, tha Nishani.

Ai më tej shtoi se këto zgjedhje për kryetar të ri të PD-së, i konsideron maskaradë sepse sipas tij nuk ka pasur një garë të barabartë dhe të ndershme.

“Nuk ka pasur garë të barabartë e të ndershme. Kandidatët e tjerë nuk kanë pasur asnjë mundësi reale. Disa përfaqësues në degën e PD që konsiderojnë veten gabimisht përfaqësues të Bashës, janë kryetarë nëpër rrethe dhe kanë refuzuar të zbatojnë vendimet e Këshillit Kombëtar për të organizuar takime të kandidatëve të tjerë. 50% e anëtarësisë është zhdukur brenda tre muajve”, tha më tej Nishani.

 

11 Comments

  1. Lulzim bytha she Sali krimineli te mbyllin halet se nuk kane goje te flasin per Edi Ramen se i vodhi zgjedhjet kur ata hapur fare ne dite me diell vodhen zgjedhjet brenda partise se tyre. Mendo pastaj cdo bejne ata kur te behen zgjedhje te pergjithshme dhe ata te jene ne pushtet. Super masaker elektorale

  2. O ju qifsha familjet ju Rozalinjt qar keni mo fis degjenerart me te djathtet apo ju ja suma teper, qar ju intereson ju se qar ben ajo force qe ju ka shkerdhyer fisin gjithmone.

  3. Mor po ku e pa maskaradën ky!!!!Ska turp kryetari i këshillit kombëtar ish ministër dhe ish president të shprehet në këtë mënyrë.Po ça kërkon ky?Pse si hyri vetë garës??Si nuk ka besim te ata demokratë që votojnë!!!Pi pse duke folur kështu ti nuk godet Bashën por Pd që të dha aq shumë.Bukëshkalë.

  4. Maskarade ka qenë gjithmone PD, qe kur u poll nga Ramizi dhe Sal shpellari. Te hapin barkun ca qe e quajne parti te djathte. Partia me katunare ne rruzullin tokesor, qe e quan veten te djathte,hajde ca gallate. Sa nga u poll e djathta ne Shqipëri hec e merre vesh.
    Ka ardh koha qe te zhduket si organizate.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu